Nowy iPad 10. generacji ma wolniejszy port USB-C w porównaniu z innymi modelami
0

Nowy iPad 10. generacji ma wolniejszy port USB-C w porównaniu z innymi modelami

0

Nowy iPad 10 firmy Apple jest wyposażony w wolniejszy port USB-C w porównaniu z najnowszymi modelami iPada Pro, Air i mini.

Port USB-C urządzenia jest ograniczony do prędkości USB 2.0 do 480 Mb/s do przesyłania danych. Oznacza to, że iPad 10. generacji ma takie same prędkości przesyłania danych jak iPad 9 ze złączem Lightning. Zauważono to w recenzji opublikowanej przez The Verge.

Wszystkie inne modele iPada z portami USB-C mają większą prędkość przesyłania danych. Modele iPada Pro z chipem M1 i nowsze są kompatybilne z Thunderbolt 3. Zapewnia to transfer danych z prędkością do 40 Gb/s. Natomiast iPad Air 5 może przesyłać do 10 Gb/s. A iPad Air 4 i najnowszy iPad mini prędkość do 5 Gb/s.

Apple nie wspomniało o wolniejszym porcie USB-C na stronie specyfikacji technicznej nowego iPada. Jednak zostało potwierdzone, że urządzenie jest ograniczone do prędkości USB 2.0. To ograniczenie może nie mieć znaczenia dla większości klientów na rynku docelowym tego iPada. Niestety nadal jest to ważna informacja, która może skłonić niektórych do zakupu iPada mini lub iPada Air.

źródło: MacRumors.com

 

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *