Nowości od Hama prosto z targów IFA 2019 – smart home, sprzęt dla graczy, ładowarki i wiele więcej!

Nowości od Hama prosto z targów IFA 2019 – smart home, sprzęt dla graczy, ładowarki i wiele więcej!

0

Nowości od Hama prosto z targów IFA 2019 – smart home, sprzęt dla graczy, ładowarki i wiele więcej!

0

Tegoroczne targi IFA były moje i całej naszej redakcji pierwszymi, na których mieliśmy okazję być. Jedną z firm, które zaprosiły nas na pokaz swoich najnowszych produktów była niemiecka firma Hama. Jak się okazało na miejscu, mieli oni do dyspozycją całą hale, co przełożyło się na wiele ciekawych i różnorodnych sprzętów, które mieliśmy okazję zobaczyć.

Sprzęt dla graczy, czyli Hama uRage – mieliśmy okazję zobaczyć urządzenie, które testuje wytrzymałość zamontowanych przełączników w klawiaturze mechanicznej!

Hama jest producentem, który tworzy sprzęt bardzo różnorodny, bowiem z jednej strony można było zobaczyć sprzęt dla graczy w postaci klawiatur, myszek (nawet takich modularnych) i słuchawek, marki Hamy uRage, z drugiej zaś strony były gadżety, które są bliższe tematyce naszego portalu, czyli urządzenia do integracji smart home, ładowarki, a także głośniki mobilne. Taka różnorodność sprawiła, że byliśmy i nadal jesteśmy pod dużym wrażeniem jak sama firma Hama się rozrosła!

Urządzenia z serii „Smart Home” robią bardzo pozytywne wrażenie!

Z najciekawszych nowości jakie mieliśmy okazję poużywać i posłuchać od osób, które wiedziały dużo więcej na temat danego urządzenia i były w stanie nam o nim opowiedzieć, to z pewnością seria produktów Smart Home. W życie mają wejść nie tylko elementy oświetlenia, ale także inteligentne głośniki, gniazdka wspierające zarówno Amazon Alexe oraz googlowego asystenta. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć cały integralny ze sobą system, tworząc tym samym nasz „inteligentny dom”.

Modularny głośnik, który zmienia się z jednego głośnika w dwie połówki – Hama Sundcup-D

Wielce ciekawe urządzenie spotkaliśmy nieopodal półki z gadżetami smart home – był to głośnik, który w jednej chwili mógł być jeden, a za chwilę mogliśmy stworzyć prawdziwy system stereo. Hama Sundcup-D jest modularnym urządzeniem, które w łatwy sposób możemy rozłożyć i słuchać muzyki w tradycyjnym systemie 2.0. Najciekawsze jest to, że po rozłożeniu mogą być to dwa osobne głośniki, które połączymy z dwoma osobnymi źródłami dźwięku, lub tak jak wspomniałem wcześniej będą służyć jako system stereo. Każda „połówka głośnika” posiada wbudowany przetwornik, który generuje moc na poziomie 10 W. Dźwięk wydobywający się z tego urządzenia, bądź urządzeń po rozłożeniu jest naprawdę na wysokim poziomie i na żywo brzmi bardzo dobrze. Nie zabrakło certyfikatu wodoszczelności IPX7, także – woda mu nie straszna i możemy spokojnie zabrać go praktycznie wszędzie.

Z kolejnych większych nowości, które zainteresują szczególnie posiadaczy najnowszych macbooków, są przejściówki i stacje dokującego z portami, które są najczęściej używane. W ofercie Hamy znajdą się nie tylko znane powszechnie na rynku przejściówki, ale także zupełnie nowe „stacje dokujące” z masą wszelakich portów. Szczególnie jedna z nich przykuła naszą uwagę na targach, bowiem posiada wgłębienie, do którego możemy wsadzić chociażby iPada i wygodnie z niego korzystać, bez zamartwiania się o złącza.

Uchwyt samochodowy z automatycznymi ramionami i do tego wbudowaną ładowarką indukcyjną? Proszę bardzo, jest i ona!

Stoję aktualnie przed wyborem nowego uchwytu do samochodu, a nowa propozycja od Hamy najprawdopodobniej wyląduje w moim samochodzie. Została wykonana z dobrej jakości materiałów, pod palcem było czuć, że to produkt wysokiej jakości. To co wyróżnia ją od innych, zwykłych uchwytów to przede wszystkim automatyczne ramiona, które chwytają nasze urządzenie, gdy wyczują ruch. Zresztą spójrzcie sami na poniższym nagraniu jak sprawnie i fajnie to działa!

To samo dzieje się w drugą stronę, wystarczy przejechać palcem w miejscu gdzie znajduje się czujnik ruchu i nasz telefon jest gotowy do wyjęcia. Gdyby tego było mało, to wyposażono ją w ładowarkę indukcyjną, która naładuje nasz smartfon w szybkim tempie.

Na stoisku Hamy można było zobaczyć wiele ciekawych urządzeń z wielu kategorii, które wpisują się w elementy „technologiczne”. Nie mniej jednak czekamy na możliwość bliższego przyjrzenia się i przetestowaniu kilku najnowszych propozycji z oferty Hamy, jak na przykład wspomniane wyżej urządzenia z serii smart home, a także nowe powerbanki z funkcją „power delivery”, dzięki którym naładujemy chociażby laptopa za pomocą usb-c.

Nowości od Hama prosto z targów IFA 2019 – smart home, sprzęt dla graczy, ładowarki i wiele więcej!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!