Home Newsy Jak zresetować Apple Watch
Jak zresetować Apple Watch
0

Jak zresetować Apple Watch

0

Chcesz sprzedać swój Apple Watch? A może po długim okresie używania, zegarek ma problemy z wydajnością? W obu przypadkach powinieneś zresetować, czyli doprowadzić do stanu fabrycznego Apple Watch. Jak to zrobić? To bardzo proste!

A. Apple Watch działa wolno lub niestabilnie

Jeśli chcesz zresetować Apple Watch ponieważ działa zbyt wolno lub niestabilnie, na początek spróbuj wykonać twardy reset zamiast wymazywania. W wielu przypadkach ten sposób pomaga na przywrócenie sprawności systemu operacyjnego, a unikniesz konieczności ponownej konfiguracji zegarka. Jeśli to nie pomogło, przejdź do punktu C.

Aby wykonać twardy reset Apple Watch:

Naciśnij jednocześnie przyciski Digital Crown i Side, i przytrzymaj je przez około 10 sekund, do momentu, gdy na ekranie pojawi się logo Apple.

B. Zapomniałeś hasła do Apple Watch lub zegarek stracił łączność z iPhone?

Jeśli zapomniałeś hasła do zegarka lub z powodu problemów z oprogramowaniem zegarek rozparował się z iPhone, proces resetowania możesz przeprowadzić z poziomu zegarka.

 1. Podłącz Apple Watch do ładowarki, następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk Side, aż wyświetli się menu Zasilanie.

 2. Mocno naciśnij przycisk Wyłącz.
 3. Suwak zmieni się w przycisk Wymaż zawartość i ustawienia. Naciśnij go, aby rozpocząć proces resetowania.

C. Sprzedajesz Apple Watch i chcesz wymazać wszystkie dane?

Najlepszym sposobem na zresetowanie Apple Watch jest użycie iPhone. W ten sposób możesz nie tylko przywrócić zegarek do ustawień fabrycznych, ale także usunąć dane o zegarku z iPhone.

Jak zresetować Apple Watch z poziomu iPhone?

 1. Otwórz aplikację Watch na iPhone i naciśnij ikonę zegarka widoczną w górnej części ekranu.
 2. Następnie naciśnij ikonę „informacje”, widoczną z prawej strony ekranu.
 3. Kliknij w opcję Rozłącz Apple Watch.

 4. Wyświetli się okno dialogowe, w którym musisz potwierdzić chęć rozłączenia twojego Apple Watch z iPhone. Kliknij przycisk Rozłącz parę z Apple Watch. W niektórych przypadkach możesz być poproszony o podanie hasła do konta iCloud. Poczekaj chwilę aż dane twojego zegarka zostaną usunięte z iCloud i iPhone. Kolejny krok musisz wykonać na zegarku.
 5. Odblokuj zegarek i uruchom Ustawienia.
 6. Przejdź do Ogólne > Wyzeruj.
 7. Naciśnij przycisk Wymaż zawartość i ustawienia.
 8. Podaj hasło i poczekaj aż Apple Watch zakończy proces wymazywania danych. Po ukończeniu wymazywania wyświetli się ekran parowania Apple Watch z iPhone.
tags: