Nowe MacBooki Pro już dostępne w iSource
1

Nowe MacBooki Pro już dostępne w iSource

1

iSource informuje, że już są u nich na stanie nowe modele komputerów przenośnych MacBook Pro! Nowe, pachnące fabryką i tak mocne, jak jeszcze żaden laptop w historii. 

Nowy MacBook Pro, bez wzgędu na wielkość (a można wybierać między modelami 13, 15 i 17-calowym) to demony prędkości. Dzięki wielordzeniowym procesorom Intel Core i5 i i7 pracują dwa razy szybciej i wydajniej niż ich poprzednicy. Apple postawiło też na szybszą grafikę. Cała linia MacBooków wyposażona jest w wydajny zintegrowany procesor graficzny Intel HD Graphics 3000. Ale to nie wszystko. W modelach 15 i 17 cali szczególnie wymagające graficznie aplikacje przełączają się automatycznie na prawdziwy dopalacz: procesor graficzny AMD Radeon. I pracują trzykrotnie szybciej niż dotychczas.

Ale największe i chyba najbardziej piorunujące wrażenie robi zupełnie nowa technologia: Thunderbolt. To rewolucja na miarę pierwszych portów USB i FireWire. Thunderbolt zmienia wyobrażenie o tym, co można zrobić na notebooku. Mówimy o prędkości przesyłania danych dwunastokrotnie większej niż FireWire 800 i 20 razy szybszej niż USB 2.0. O szybkości 10 Gbps. Tego nie oferuje do tej pory żaden komputer na świecie.

Są oczywiście przydatne, choć drobne dodatki: nowa kamera Face Time HD – znana z najnowszych iPhonów, port dla kart SDXC, pozwalający na obsługę kart do 64 GB pojemności, no i superszybki napęd SuperDrive, który potrafi wypalić DVD DL (9 GB) w absolutnie rekordowym czasie.

A do tego wszystkiego coś nie do pogardzenia w ultraszybkim i megasprawnym laptopie: bateria, która nawet przy intensywnym bezprzewodowym surfowaniu w sieci wytrzymuje 7 godzin. A jej żywotność jest trzy razy dłuższa, niż żywotność przeciętnych laptopowych baterii.

Oczywiście to tylko kilka cech nowego MacBooka Pro, bo o jego prędkości i nowościach pod maską można opowiadać godzinami.
– Nowe MacBooki Pro wyposażone w port Tunderbolt, jest to prawdziwa rewolucja, nie tylko na naszym rynku – mówi Rafał Marcinkowski, Product Manager CPU w firmie iSource. Możliwość podłączenia do siedmiu urządzeń zewnętrznych, w tym do dwóch monitorów o wysokiej rozdzielczości, czyni komputery przenośne Apple wielofunkcyjnymi kombajnami . Transfer jaki oferuje nowy standard sięga 10Gb/s, jest to 20 razy szybciej niż USB 2.0 i ponad dwa razy szybciej niż USB 3.0. Transfer „ciężkich” plików, praca z kontentem audio-video w największej rozdzielczości (np: post produkcja materiałów filmowych ) jest teraz o wiele bardziej efektywna niż dotychczas. Wszystkie te właściwości przekładają sie na realne korzyści dla użytkowników komputerów przenośnych Apple oraz kompatybilnych urządzeń peryferyjnych. MacBooki Pro są już w ofercie iSource, a niebawem znajdą się w salonach. – Spodziewamy się, że pierwsze MacBooki Pro trafią do sprzedaży już w poniedziałek. – dodaje Rafał Marcinkowski.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *