Home Newsy Nowe funkcje w Mail dla iOS 13
Nowe funkcje w Mail dla iOS 13
0

Nowe funkcje w Mail dla iOS 13

0

Natywny program do obsługi poczty elektronicznej dla iOS zawsze trochę odstawał od konkurencji. Jednak z nadejściem systemu iOS 13 sytuacja uległa zmianie. Nowa aplikacja Mail zyskała sporo funkcji, które sprawiają, że praca z nią jest szybsza i znacznie bardziej intuicyjna.

Quick Actions menu

Menu Quick Actions dostępne jest po dłuższym przyciśnięciu wiadomości e-mail. Poza typowymi poleceniami typu: odpowiedz czy prześlij dalej, menu pozwala m.in. na oflagowanie, przeniesienie czy skasowanie wiadomości. Co istotne, funkcja działa bez względu na model iPhone.

Przebudowane menu Odpowiedz

W nowej wersji aplikacji Mail pasek narzędzi zawiera tylko dwie ikony: skasuj wiadomość i odpowiedz. Wbrew pozorom nie ograniczono funkcjonalności apki. Aby uzyskać dostęp do takich opcji jak oflagowanie, archiwizacja, wyciszenie, przenieś do niechciane czy drukuj należy kliknąć ikonkę odpowiedz. Wtedy wyświetli się menu z dodatkowymi poleceniami Choć ukrycie tych poleceń pod ikoną odpowiedz jest nieco mylące, nowe menu całkiem wygodne w obsłudze.

Nowe kolory flag

Od teraz do wiadomości możesz przypisać flagę w jednym z siedmiu kolorów. Niestety bez względu na kolor flagi, wszystkie wiadomości trafiają do tej samej skrzynki „Oflagowane”.

Nowy pasek narzędzi Formatowanie i załączniki

Ujednolicony pasek narzędzi Formatowanie i załączniki trafił do kilku systemowych aplikacji. Pasek widoczny jest nad klawiaturą i aby go włączyć wystarczy kilknąć na symbolu strzałki.

Na pasku znajdziesz sześć narzędzi: formatowanie tekstu, dodawanie zdjęć i filmów, dodawanie załączników z aplikacji Pliki, skanowanie dokumentów wprost do wiadomości oraz dodawanie do wiadomości odręcznego rysunku.

Możliwość formatowania tekstu w wiadomości

Nowa aplikacja Mail pozwala na zaawansowane formatowanie tekstu. Poza możliwością zmiany wielkości i kroju czcionki (o tym jak w iOS 13 dodać niestandardowe czcionki przeczytasz tutaj), możesz m.in. dodawać numerowane i punktowane listy, cytaty oraz zmieniać kolor tekstu. Dzięki temu, przy pomocy Mail, można stworzyć profesjonalnie sformatowany dokument.

Wyciszanie wątków wiadomości

Jak uciążliwe mogą być powiadomienia o nowych wiadomościach podczas grupowej korespondencji, wie chyba każdy. Na szczęście w nowej aplikacji Mail można wyciszyć powiadomienia dla konkretnego wątku. Wystarczy dłużej przytrzymać wiadomości i z menu wybrać opcję Wycisz. Oczywiście w każdej chwili można włączyć powiadomienia, wybierając opcję Wyłącz wyciszenie.

Automatyczne kasowanie wiadomości

Mail dla iOS 13 pozwala na automatyczne kasowanie wiadomości od wybranych nadawców. W tym celu należy otworzyć wiadomości, kliknąć w nazwę nadawcy (1), z menu wybrać opcję Blokuj ten kontakt (2), następnie kliknąć w Preferencje widoczne w górnej części ekranu i z menu Opcje zablokowanego nadawcy (3) wybrać Przenieś do Kosza (4).

Wybór wielu wiadomości jednocześnie

We wcześniejszych wersjach aplikacji, by wybrać kilka wiadomości trzeba było wcisnąć przycisk Edytuj, i klikać na każdej wiadomości z osobna. Od teraz wystarczy przesunąć palcem po kółkach widocznych z lewej strony wiadomości. Dzięki temu możesz błyskawicznie przenieść lub usunąć wiele wiadomości na raz.

Filtrowanie wiadomości

Nowy filtr Tylko wiadomości wysłane dzisiaj pozwala wyświetlić w skrzynce odbiorczej jedynie wiadomości z bieżącego dnia. Aby go włączyć kliknij ikonkę, a następnie przesuń suwak przy opcje Tylko wiadomości z dzisiaj, i kliknij OK. Prócz tego masz do dyspozycji dwa dodatkowe filtry: wyświetlanie wiadomości od osób z listy VIP oraz wiadomości z załącznikami. Filtry można stosować w dowolnej konfiguracji np. tylko z dzisiaj z załącznikami.

Zrzuty ekranu całych wiadomości

W nowej wersji, aplikacja Mail pozwala na zrobienie zrzutu ekranu całej, wielostronicowej wiadomości i zapisanie jej w formacie PDF. Aby to zrobić otwórz wiadomość, zrób zrzut ekranu (1), wybierz opcję cała strona (2), kilknij przycisk OK (3) i wybierz opcję Zachowaj PDF w plikach (4).

 

 

 

 

 

tags: