Home Newsy Nowa wersja oryginalnego HomePoda powróci w przyszłym roku
Nowa wersja oryginalnego HomePoda powróci w przyszłym roku
0

Nowa wersja oryginalnego HomePoda powróci w przyszłym roku

0

Według Marka Gurmana, Apple prawdopodobnie wyda w przyszłym roku następcę oryginalnego HomePod, który będzie wyposażony w nowy wyświetlacz na górze, obsługujący nowe interakcje dotykowe.

Pisząc w najnowszym wydaniu swojego biuletynu Power On, dziennikarz Bloomberg twierdzi, że inteligentny głośnik będzie miał podobny rozmiar i porównywalną jakość dźwięku jak oryginalny, już wycofany HomePod i będzie zasilany przez przyszły układ Apple Watch Series 8, Procesor S8.

„HomePod, o nazwie kodowej B620, będzie działał z tym samym chipem S8, co w zegarkach i będzie bliższy oryginałowi pod względem rozmiaru i jakości dźwięku niż nowy HomePod mini. Nowy HomePod będzie miał zaktualizowany wyświetlacz na górze, a nawet mówiono o funkcjonalności multi-touch.”

Według Gurmana, chip S8 w nowym HomePod będzie miał taką samą specyfikację jak chip S7, który był również taki sam jak S6 używany w Apple Watch Series 6 z 2020 roku. Dla kontekstu, obecny HomePod mini wykorzystuje chip S5, który został wprowadzony wraz z Apple Watch Series 5.

W 2021 r. Gurman poinformował, że Apple odłożyło plany dotyczące bezpośredniego następcy HomePod, którego premiera miała pierwotnie nastąpić w 2022 r. Od tego czasu Gurman poinformował, że Apple pracuje nad nowymi modelami z wyświetlaczem i aparatem, aby konkurować z podobnymi Echo Show Amazona i Portal Facebooka, chociaż teraz brzmi to jak zupełnie inne urządzenie.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, stwierdził niedawno, że Apple pracuje nad zaktualizowaną wersją HomePod, która może pojawić się w czwartym kwartale 2022 r. lub pierwszym kwartale 2023 r. Kuo ostrzegł, że „może nie być zbyt wiele innowacji w zaprojektowanym sprzęcie” w porównaniu do oryginalnego HomePod, ale raczej nie dotyczy to fanów wycofanego modelu.

Oryginalny HomePod został ogłoszony w 2017 roku i był pierwszym wejściem Apple na konkurencyjny rynek inteligentnych głośników. Apple wycofał głośnik w marcu 2021 roku, aby skupić się na HomePod mini i ze względu na słabą sprzedaż.

źródło: macrumors.com

Nowa wersja oryginalnego HomePoda powróci w przyszłym roku

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.