Home Newsy Nowa siedziba Apple w Santa Clara ? miejsce pracy dla 1200 osób
Nowa siedziba Apple w Santa Clara ? miejsce pracy dla 1200 osób
0

Nowa siedziba Apple w Santa Clara ? miejsce pracy dla 1200 osób

0

Apple Santa ClaraApple rozpoczął prace nad utworzeniem swojej kolejnej siedziby, tym razem w Santa Clara, gdzie dwa pierwsze budynki już powoli zaczynając wyrastać z ziemi. Jeżeli wierzyć informatorom z wnętrza firmy, cały obiekt ma być zlokalizowany na obszarze prawie 300 tysięcy stóp kwadratowych i pomieścić powinien 1200 nowych pracowników.

Tereny nie zostały jednak zakupione przez Apple, ale jedynie wydzierżawione długoterminowo od developera Peery Arrillaga. Początkowo, konieczne było wyburzenie starych zabudowań, które zastąpione zostaną dwoma nowymi biurowcami, liczącymi sobie po sześć pięter.

Może to być spowodowane między innymi tym, że budowa kolejnej części siedziby w Cupertino napotyka na poważne problemy i przesunięta może być nawet do 2016 roku.

Z drugiej jednak strony, źródła z Santa Clara podają, że teren wydzierżawiony został na okres ponad dziesięciu lat. Może to oznaczać więc, że Apple nie zrezygnuje z kolejnego biurowca, nawet kiedy projekt ?Spaceship? (nowe budynki w Cupertino) zostanie zrealizowany.

Całość inwestycji w Santa Clara ma zostać zakończona jeszcze w 2014 roku. Powierzchnia pierwszego budynku wyniesie 188 tysięcy stóp kwadratowych, drugiego natomiast 108 tysięcy stóp kwadratowych.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *