Wyszukiwanie wizualne w iPhone (visual lookup) – sprawdź jak rozpoznać wszystko na zdjęciu

Wyszukiwanie wizualne w iPhone (visual lookup) – sprawdź jak rozpoznać wszystko na zdjęciu

0

Ile razy zdarzyło Ci się być w pewnym miejscu, dostrzec fascynujący budynek, zabytek, posąg, roślinę, zwierzę lub danie, nie mając dokładnej wiedzy na ich temat? A co więcej, czy zdarzyło Ci się nie rozpoznać symboli dotyczących prania umieszczonych na metkach od ubrań? Osobiście doświadczam tego regularnie. Dlatego też korzystam czasem z funkcji wyszukiwania wizualnego na iPhonie – visual lookup.

Wyszukiwanie wizualne w iPhone – jak działa?

Jak zatem działa ta opcja? Po prostu robię zdjęcia, a gdy przeglądam je w galerii, zauważam, że pod nimi pojawia się przycisk z literą „i” w okręgu, przy czym w wybranych zdjęciach ten okrąg może również zawierać dodatkowe gwiazdki. To oznacza, że iOS skutecznie zidentyfikował konkretne przedmioty, miejsca, symbole itp. Możesz więc dowiedzieć się czym jest ten frapujący budynek, który minąłeś robiąc mu zdjęcie.

Co jest jest haczykiem w tym rozwiązaniu?

Jednak istnieje pewien haczyk, który, choć może być mało znaczący dla niektórych osób, jednak potrafi być dość uciążliwy. Otóż funkcja wyszukiwania wizualnego działa obecnie jedynie, gdy w smartfonie iPhone ustawione są wspierane języki i regiony (np. j. angielski). Z jakiegoś dla mnie niezrozumiałego powodu, nie działa, gdy w systemie ustawiony jest język polski. Przecież nie powinno to stanowić przeszkody w rozpoznawaniu roślin, zwierząt czy budynków, prawda?

Jak można sobie z tym poradzić?

Nie zmieniając jednak ustawień, funkcję wyszukiwania wizualnego (visual lookup) można nadal wykorzystywać po angielsku. Wystarczy dotknąć przycisku z gwiazdkami (lub przesunąć zdjęcie w górę), a następnie przy opcji „Look Up” wybrać typ rozpoznawanego obiektu. W rezultacie pojawią się podobne zdjęcia i dodatkowe informacje. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości taka funkcjonalność będzie dostępna także dla użytkowników posługujących się językiem polskim. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat najnowszych rozwiązań Apple, koniecznie sprawdź, jaki rozwiązania zastosowano w iPhone 13 PRO.

5/5 - (1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *