Home Newsy Newsweek rezygnuje z edycji papierowej ? wersja cyfrowa dostępna między innymi na iPadzie!
Newsweek rezygnuje z edycji papierowej ? wersja cyfrowa dostępna między innymi na iPadzie!
0

Newsweek rezygnuje z edycji papierowej ? wersja cyfrowa dostępna między innymi na iPadzie!

0

Newsweek to jeden z najpopularniejszych magazynów na świecie, które nieprzerwanie ukazuje się od prawie 80 lat. Jak widać jednak, rosnące ceny działalności oraz koszty druku, wdać mogą się we znaki nawet tak znaczącemu wydawnictwu, które ostatecznie zdecydowało się porzucić od początku przyszłego roku edycje papierowe i przerzucić całkowicie na wersję cyfrową.

Oczywiście przedstawiciele Newsweeka nie zdecydowaliby się na taki krok, gdyby nie liczby wskazujące, że baza czytelników pisma poprzez tablety dynamicznie wzrasta, między innymi dzięki autorskiej aplikacji przygotowanej specjalnie pod iPada. Co więcej, Newsweek widzi potencjał w takich e-kioskach jak Newsstand wydawany przez Apple dla iOS oraz Zinio oferowany przez Kindle.

Jeszcze w ten czwartek, Newsweek dla iPada znalazł się w gronie 50 najpopularniejszych i najczęściej pobieranych aplikacji na tablety spod znaku nadgryzionego jabłka. Ogólna ocena aplikacji przez użytkowników nie jest jednak zachęcająca, narzekają oni między innymi na częste problemy techniczne oraz wykrzaczanie się programu.

Jeżeli chodzi natomiast o samą opinię Newsweeka na temat możliwości sprzedażowych jakie daje Newsstand, z pewnością nie są przesadzone. Według danych podanych przez Apple, każdego dnia użytkownicy wydają około 70 tysięcy dolarów na treści znajdujące się w wirtualnym kiosku.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *