0

Comex, haker platformy iOS, kończy swoją współpracę z Apple

0

AppleWczorajszego dnia, Nicholas Allegra, szerzej znany internetowej społeczności jako Comex, ogłosił na swoim Twitterze, że nie współpracuje już z Apple i po ponad roku jego przygoda w firmie spod znaku nadgryzionego jabłka minęła.

Allegra tłumaczy, że nie został bezpośrednio zwolniony, tylko nie odpowiedział na maila, w którym otrzymał propozycję dalszej współpracy jako działający zdalnie stażysta. Haker, który stał się legendą wśród użytkowników produktów Apple, między innymi dzięki stworzeniu takich narzędzi jailbreakingowych jak JailbreakMe 2 i JailbreakMe 3, dodał jednocześnie, że jego historia odejścia z Apple, była trochę bardziej skomplikowana jednak odmówił udzielenia dalszych komentarzy. Całość podsumował stwierdzeniem, że nie rozstawał się ze swoją pracą w negatywnej atmosferze, a czas spędzony w Cupertino uważa za naprawdę cenny.

W najbliższej przyszłości, Comex planuje skoncentrować się na kontynuowaniu swojej edukacji na uniwersytecie Brown i nie wykazuje jak na razie zainteresowanie powrotem do swoich wcześniejszych zajęć, czyli jailbreakowania najnowszych platform iOS, oznaczałoby to bowiem złamanie kontraktu, który podpisał z Apple i który cały czas go obowiązuje. Z całą pewnością wiązałoby się to z koniecznością zapłacenia sporej kary umownej, dlatego chyba nikt Comexowi się nie dziwi 😉

Oceń post
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *