Problem z audio IC. iPhone 7 wisi na logo lub pracuje bardzo ociężale? Nie działają głośniki, mikrofony w iPhone 7? Możesz mieć problem z wadą układu audio w iPhone 7.

Problem z audio IC. iPhone 7 wisi na logo lub pracuje bardzo ociężale? Nie działają głośniki, mikrofony w iPhone 7? Możesz mieć problem z wadą układu audio w iPhone 7.

Problem z audio IC. iPhone 7 wisi na logo lub pracuje bardzo ociężale? Nie działają głośniki, mikrofony w iPhone 7? Możesz mieć problem z wadą układu audio w iPhone 7.

0

Im dłużej jakiś model telefonu jest na rynku, tym więcej wad się w nim ujawnia. Po tym, jak niedawno wszyscy przejmowaliśmy się problemem sterownika dotyku w iPhone 6 Plus przyszedł czas na iPhone’a 7, w którym w co raz większej ilości urządzeń uszkadza się kodek audio powodując gigantyczne spowolnienie urządzenia, a nawet brak możliwości jego uruchomienia. Jak objawia się ta wada w iPhone 7? iPhone 7 wisi na logo lub pracuje bardzo ociężale. Uszkodzone Audio IC.

 

Po raz pierwszy spotkaliśmy się z problemem pod koniec ubiegłego roku, kiedy to wymieniając obudowę i ekran w telefonie po upadku na twardą powierzchnię, klient zażyczył sobie jego kompletne odnowienie. Wymiana obudowy i ekranu przebiegła bez problem, jednak po uruchomieniu urządzenia coś było nie tak… Wtedy jeszcze nie było wiadomo, że to problem, który nie ogranicza się wyłącznie do serwisowanego egzemplarza.

 

Jakie są objawy uszkodzonego kodeka audio w iPhone 7? 

Telefon uruchamia się bardzo długo, około 5-8 minut. Po uruchomieniu działa niezwykle ociężale. Wszystko wygląda jak przeciążony procesor lub przeładowana pamięć czy system. Niestety instalacja oprogramowania na czysto nie rozwiązuje problemu. Co gorsza, system instaluje się bezbłędnie nie informując żadnym kodem błędu o nieprawidłowościach, dzięki czemu od razu można by było namierzyć usterkę.

W niektórych wypadkach telefon nie uruchamia się do pulpitu z ikonami. Wyświetla wyłącznie logo Apple na czarnym lub białym tle. Mimo zawieszenia na logo po naciśnięciu Home silnik haptyczny wibruje jakbyśmy rzeczywiście klawisza dotykali, a po podłączeniu do komputera iTunes urządzenie wykrywa jak sprawne.

W innym wypadku urządzenie po dłuższym czasie uruchamia się i wydaje się działać prawidłowo, jednak nie pozwala na prowadzenie rozmów – przestaje pracować mikrofon głośnik lub nie ma dźwięku dzwonka.

Problem usterki kodeka audio dotyczy iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus

Od czego zależą tak różne objawy uszkodzenia tego samego elementu? 

Układ audio w iPhone 7 to bardzo zaawansowany układ odpowiedzialny za wiele obszarów pracy telefonu iPhone. Jest to także dość duży element względem całej płyty głównej. W zależności od tego który obszar układu uległ degradacji, objawy mogą być bardzo różne.

Co więcej, opisane objawy nie zawsze muszą dotyczyć wyłącznie uszkodzenia układu audio, gdyż przy takich objawach uszkodzone mogą być zupełnie inne elementy telefonu. Dlatego przed przystąpieniem do wymiany kodeka audio należy najpierw przeprowadzić kompleksową diagnostykę tak, aby nie pruć płyty bez potrzeby.

Co przyczynia się do uszkodzenia układu audio w iPhone 7? 

W naszej opinii wada układu kodeka audio w iPhone 7 to inżynieryjna fuszerka Apple, podobnie jak to się ma w przypadku układu WiFi w 4S (wszyscy pamiętamy szary przełącznik iPhone 4S, który trapił użytkownik tego modelu często po instalacji aktualizacji oprogramowania, choć z samą instalacją nie miał wiele wspólnego) czy z problemem wady sterownika dotyku w iPhone 6 Plus, który przerabiamy niemal codziennie.

Naprawa sterownika dotyku w iPhone 6 i 6 Plus. Naprawa iPhone ze źle działającym ekranem.

Układ audio w iPhone 7 to układ o dużej powierzchni, który umiejscowiony jest blisko krawędzi laminatu płyty głównej. Bezołowiowa cyna, powierzchnia układu i jego umiejscowienie nie sprzyjają solidności takiego rozwiązania. Dlatego wszelkie upadki telefonu, naprężenia podczas noszenia w kieszeni spodni, a nawet praca niesprzyjających warunkach czy wreszcie niska jakość samych układów są przyczyną występowania usterki.

Skąd mam wiedzieć czy mój iPhone 7 ma wadę układu audio? 

Nie znaleźliśmy żadnych informacji pozwalających przypisać problem układu audio do konkretnej partii urządzeń czy czasu ich produkcji. Można więc przypuszczać, że problem dotyczy losowych urządzeń wyprodukowanych od początku do dziś.

Jeżeli Wasz iPhone 7 działa bez zarzutu, to nie ma czego się obawiać. Oczywiście problem może wystąpić w przyszłości, ale nie musi. Dużo zależy od tego jak bardzo będziemy o urządzenie dbali. Od grudnia 2017 przyjęliśmy dotychczas blisko 40 urządzeń (stan na kwiecień 2018) z tym problemem. Kilkukrotnie mniej niż modeli iPhone 6 Plus z problemem sterownika dotyku. Należy jednak mieć na uwadze, że iPhone 7 jest dużo krócej na rynku i wysyp urządzeń z tą usterkę może być jeszcze przed nami.

Podejrzewam, że mój iPhone 7 ma problem z kodekiem audio. Jak to zweryfikować? 

 

Objawy usterki układu audio w iPhone 7 to:
 • Wyraźne spowolnienie pracy telefonu
 • Bardzo długie, nawet kilkuminutowe uruchamianie się telefonu
 • Zawieszenie ekranu na logo Apple, choć komputer wykrywa urządzeń, a haptyka odpowiada po dotknięciu klawisza Touch ID
 • Mikrofon, głośnik, buzer nie działają na raz lub niektóre

 

Jednak powyższe objawy mogą być także spowodowane:
 • Przepełnioną pamięcią telefonu
 • Błędami logicznymi oprogramowania iOS
 • Wadliwą baterią lub nadmiernie wyeksploatowaną
 • Uszkodzeniem klawisza Touch ID
 • Uszkodzeniem ekranu Retina (łącznik Touch ID – płyta)
 • Uszkodzeniem czujnika zbliżeniowego z kamerą FaceTime
 • Uszkodzeniem mikrofonu
 • Uszkodzeniem flex taśmy dokującej

Dlatego przed naprawą kodeka audio w iPhone 7 należy dokonać kompleksową diagnostykę wykluczająca wady powyższych elementów.

 

Ile trwa naprawa kodeka audio w iPhone 7 w serwisie? 

W zależności od aktualnej kolejki, staramy się naprawę wykonać w ten sam lub na następny dzień roboczy. Jednak zastrzegamy sobie prawo do wydłużenia tego terminu w zależności od ilości aktualnie realizowanych zleceń.

Na naprawę udzielamy 6 miesięcznej gwarancji. Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnej diagnostyki w naszym serwisie.

Gdzie naprawić uszkodzony układ kodek audio w iPhone 7 w Szczecinie?

Serwis APPLEMOBILE.PL znajduje się na Wojska Polskiego 50 (wejście od strony Jagiellońskiej 84, w narożnej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic) w Szczecinie, tuż przy nowej kawiarni Columbus Caffee, naprzeciwko delikatesów Społem.

APPLEMOBILE.PL

Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84)

tel: 500 132 200

tel: 889 277 288

http://serwis.applemobile.pl

@ serwis(małpa)applemobile.pl

 

Czekamy na Państwa od poniedziałku do piątku w godzinach 9-19, z tym, że usługi serwisowe na poczekaniu są realizowane miedzy godziną 9, a 17.30. W sobotę czynny punkt przyjęć, gdzie obsługa wydaje oraz przyjmuje urządzenia z serwisu w godzinach 9-15.

Wysyłkowa naprawia Audio IC w iPhone w APPLEMOBILE.PL w Szczecinie

Zapraszamy do skorzystania z wysyłkowej naprawy uszkodzonego kodeku audio IC w naszym serwisie. Wystarczy w głównym menu na stronie wybrać SERWIS APPLE, a następnie kliknąć Zgłoś naprawę wysyłkową i wypełnić formularz. Wszystkie informacje jak wysłać urządzenie oraz jak skorzystać z kuriera, który odbierze uszkodzony telefon i dostarczy do nas otrzymają Państwo na maila.

Audio IC. iPhone 7 wisi na logo lub pracuje bardzo ociężale

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.