Home Newsy Najnowszy Apple Watch Ultra – nowa linia smart-zegarków Apple do zadań specjalnych z baterią na 60h pracy
Najnowszy Apple Watch Ultra – nowa linia smart-zegarków Apple do zadań specjalnych z baterią na 60h pracy
0

Najnowszy Apple Watch Ultra – nowa linia smart-zegarków Apple do zadań specjalnych z baterią na 60h pracy

0

Apple Watch Ultra to najnowszy produkt w ofercie Apple. Zegarek ma zupełnie inny design od dotychczas dostępnych smartwatchy Apple. Jego obudowa zostałą specjalnie zaprojektowana tak, aby była maksymalnie odporna na uderzenia, wodę, pył, mróz i gorąco. Urządzenie zyskało również dodatkowy przyciski, dzięki któremu obsłużymy najpotrzebniejsze funkcje choćby pod wodą. Jest to także pierwszy zegarek, który oferuje funkcje komputera do nurkowania, a także pierwszy z niezwykle precyzyjnym modułem GPS L1+L5.

Zegarek jest oferowany w zuepłnie przeprojektowanej obudowie. Jest grubszy i większy, ale dzięki temu pomieścił pojemniejszą baterię, która w trybie LOW pozwala na pracę do nawet 60 godzin. Przy pełnej funkcjonalności działa nieprzerwanie do 36 godzin.

Obudowa zegarka jest specjalnie wzocniona, podobnie jak chroniące ekran szkło. Także korona zegarka została wkomponowana w obudowę w taki sposób, aby przez przypadek się nie obracała czy tym bardziej nie uszkodziła.

Nowości jest dodatkowy klawisz funkcyjny w kolorze pomarańczowym. To ten przycisk odpowiada za obsługę wszelkich funkcji dodatkowych ekspremalnego zegarka, które musimy używać choćby pod wodą. Za jego pomocą wywołamy funkcje komputera do nurkowania czy specjalne funkcje fitnes.


Zegarek Apple Watch Ultra jest wyposażony w technologię ESIM i oferuje doskonałą jakość rozmów za sprawą sprawnych mikrofonów i bardzo głośnego wbudowanego głośnika. Dzięki temu zegarkowi noszenie telefonu w góry nie będzie potrzebne.


To czego najbardziej będą zazdrościć właściciele podstawowych modelu zegarka Apple, to bateria. Jest ona przepotężna. 36 godzin pracy z normalną obsługą połączeń głosowych, powiadomień i funkcji fitness brzmią jak coś niemożliwego. To jednak nic przy oferowanych 60 godzinach w trybie low battery.

Zegarek otrzyma również kilka dedykowanych tarczy. Specjalne tarcze do pieszych wędrówek, to spacerów po górach, pływania, a także osobną do nurkowania, to dopiero początek.

Specjalny tryb nocny wyłącza kolorowe elementy tarczy pozostawiając jedynie wysokokontrastowe, jednokolorowe widoku.

Nie tylko obudowa zegarka Apple będzie szczególnie odporna. Także paski przygotowane dla Apple Watch Ultra będą ultrawytrzymałe i solidne.Zegarek Apple Watch Ultra zaoferuje rozbudowane funkcje pomiaru aktywności fizycznej.


 

Urządzenie bez problemu potrafi działać w bardzo trudnych warunkach – chłodu do minus 20 stopni, a także gorąca do +55 stopni Celsjusza.


Szkło ekranu ma być szczególnie odporne na uderzenia i zarysowania.

Wspomniany wydajny głośnik do rozmów potrafi pełnić funkcje syreny alarmowej o głośności 86 decybeli. Jeżeli potrzebujemy zaalarmować swoją obecność, syrena nam w tym pomoże.

Zegarek Apple Watch Ultra jest przystosowany do nurkowania głębinowego. Otrzymał wodoodporność zgodną z certyfikatem WR100, a dzięki aplikacji Oceanic+ zapewni pełną funkcjonalność komputera dla nurków.

 

Zegarek można obsługiwać pod wodą dzięki dedykowanemu przyciskowi oraz koronie.


Nowością jest tu także wyświetlacz zegarka o jasności aż 2000 nitów.

Poza funkcjami dedykowanymi Apple Watch Ultra, zyskujemy w zegarku wszystkie funkcje watchOS 9, czyli między innymi detekcję wypadku samochodowego.

Zegarek można zamówić w przedsprzedaży już dziś, a w sklepach będzie do kupienia 23 września.

 

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.