Home Newsy Modele iPhone’a 14 Pro mają zwiększoną dokładność GPS
Modele iPhone’a 14 Pro mają zwiększoną dokładność GPS
0

Modele iPhone’a 14 Pro mają zwiększoną dokładność GPS

0

Nowy iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max obsługują GPS o dwóch częstotliwościach. Zapewnia to dokładniejsze śledzenie lokalizacji, zgodnie ze specyfikacjami technicznymi Apple dotyczącymi urządzeń. Funkcjonalność jest również obsługiwana w nowym Apple Watch Ultra.

Modele iPhone 14 Pro mogą odbierać sygnały z satelitów GPS działających zarówno na starszej częstotliwości L1, jak i na zmodernizowanej częstotliwości L5. Satelity L5 emitują bardziej zaawansowany sygnał o wyższej mocy. Może on lepiej podróżować przez przeszkody, takie jak budynki i drzewa, w porównaniu z sygnałami L1. Dzięki połączeniu tych dwóch sygnałów modele iPhone’a 14 Pro będą miały lepszą dokładność lokalizacji w aplikacjach takich jak Mapy.

Rząd USA uważa, że według stanu na czerwiec, na orbicie znajdowało się 17 satelitów nadających sygnały L5. W połączeniu z L1, rząd twierdzi, że L5 „zapewni użytkownikom na całym świecie najbardziej zaawansowany cywilny sygnał GPS”. Jednak podczas gdy L5 jest wdrażany od 2010 r., rząd twierdzi, że sygnał pozostaje „przedoperacyjny”.

Zgodnie ze specyfikacją techniczną Apple, standardowy iPhone 14 i iPhone 14 Plus nie obsługują GPS o dwóch częstotliwościach. Wszystkie cztery modele iPhone’a 14 nadal obsługują inne systemy nawigacyjne, w tym GLONASS, Galileo, QZSS i BeiDou.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.