Funkcje w iOS 16, które nie będą dostępne na premierę
0

Funkcje w iOS 16, które nie będą dostępne na premierę

0

W momencie wydania premierowego systemu od Apple bardzo czasto jest tak, że firma nie wyrabia się z prowadzeniem wszystkich funkcji do premierowego wydania systemu. Tak samo jest w tym roku z iOS 16. Jakich funkcji zabraknie w wydaniu premierowym, które ujrzy światło dzienne już 12.09?

W zeszłym roku jedną z funkcji, których zabrakło w premierowym wydaniu iOS 15 było SharePlay, podobnie sprawa miała się z Universal Control, które na systemy trafiły dopiero po kilku miesiącach.

Czego zabraknie w premierowym wydaniu iOS 16:

  • aktywności na żywo – śledzenie w czasie rzeczywistym na ekranie blokady informacji na temat wyników meczów itp.
  • obsługa „Game Center SharePlay”
  • zaktualizowana architektura aplikacji Home
  • udostępnianie kluczy – możliwość bezpiecznego udostępniania kluczy w Apple Wallet za pośrednictwem aplikacji do obsługi wiadomości i poczty.
  • łatwa konfiguracja skrótów dla iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus i iPhone’a X: Siri może uruchamiać skróty z zainstalowanych aplikacji bez żadnego procesu konfiguracji (aby być dostępne dla nowszych urządzeń natychmiast i bez opóźnień).
  • biblioteka zdjęć iCloud

Apple twierdzi, że wszystkie te funkcje pojawią się w aktualizacji „iOS 16” jeszcze w tym roku, ale nie zaoferował jeszcze bardziej konkretnych ram czasowych dla żadnego z nich.

tags:
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *