Home Newsy Macintosh 128K rozebrany przez iFixit
Macintosh 128K rozebrany przez iFixit
0

Macintosh 128K rozebrany przez iFixit

0

30 – lecie powstania komputera Macintosh to zacny jubileusz, który dwa dni temu nie tylko odbił się szerokim echem w sieci ale i obfitował też w wiele ciekawych wydarzeń z nim związanych, wliczając w to dedykowaną imprezę organizowaną przez samo Apple.

Trzydzieste urodziny Macintosha stały się również pewną inspiracją dla serwisu iFixit, który pozwolił sobie przy tej niecodziennej okazji zdemontować i ocenić pod kątem samodzielnej naprawy zabytkowy model kalifornijskiego komputera.

Przedmiotem autopsji stał się, co oczywiste solenizant, czyli oryginalny Macintosh 128K, a temat rozbiórki tradycyjnie już potraktowano w sposób bardzo poważny i profesjonalny.

Zwracano baczną uwagę na każdy element konstrukcji tego urządzenia, wliczając w to nie tylko takie podzespoły jak płyta główna, czy procesor ale i scalające całość śrubki.

Uwadze redaktorów serwisu nie uszły także peryferia dołączane do zestawu, czyli myszka i klawiatura, a całość poddana została wizualnemu porównaniu z obecną wersją komputera.

Na zdjęciu uwieczniono również wewnętrzną część obudowy, na której widnieją podpisy wszystkich osób pracujących 30 lat temu przy składaniu tej maszyny.

Samodzielną naprawę oceniono na 7 z możliwych 10 punktów.

Źródło: iFixit

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.