Brak jakichkolwiek zmian w wewnętrznym designie iPada?
0

Brak jakichkolwiek zmian w wewnętrznym designie iPada?

0

Rozbiórka czwartej generacji iPada, który przez niektórych określany jest mianem iPada 4 udowodniła, że oprócz dodania złącza Lightning, wewnętrzny design urządzenia w ogóle nie uległ zmianie, w porównaniu do wcześniejszej wersji.

Kilka godzin po tym jak iFixit postanowiło zobaczyć co tak naprawdę znajduje się w sercu iPada Mini, dobrało się także do urządzenia dziesięciocalowego, w którym odkryło, że niewielkie zmiany komponentów nie doprowadziły do przebudowania lub modyfikacji układu podzespołów znajdujących się pod pokrywą.

We wnętrzu znajdziemy wyświetlacz Retina, przygotowany jednak tym razem przez LG, a nie Samsunga. Chociaż Sammy cały czas pozostaje ważnym dostawcą podzespołów dla Apple, to firma spod znaku nadgryzionego jabłka zaczęła zdywersyfikować swój łańcuch dostaw.

Największe zmiany zauważono oczywiście w przypadku karty logicznej, która obecnie posiada procesor A6X o taktowaniu zegara 1,4GHz, z czterordzeniowym układem graficznym i 1GB pamięci RAM. Komponenty w dalszej części, między innymi kontrolery ekranu dotykowego, są dokładnie takie same jak w generacji trzeciej.

Co do samego złącza Lightning, to chociaż jest ono zdecydowanie mniejsze od wcześniejszego złącza trzydziesto-pinowego, to umieszczono je dokładnie w tej samej ramce, a dodatkowa, wolna przestrzeń, pozostała niewykorzystana.

Tyle samo miejsca zajmuje również ulepszona przednia kamerka, która we wcześniejszej generacji posiadała rozdzielczość 0,3mpx, obecnie może pochwalić się natomiast rozdzielczością 1,2mpx oraz obsługą FaceTime HD.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *