Luna Display czyli drugi bezprzewodowy ekran z iPada dla Maca

Luna Display czyli drugi bezprzewodowy ekran z iPada dla Maca
0

Luna Display czyli drugi bezprzewodowy ekran z iPada dla Maca

Luna Display to urządzenie, które zadebiutowało jakiś czas temu na Kickstarterze.

 

Odniosło tam całkiem spory sukces, gdyż kilkadziesiąt godzin po tym jak zostało dodane do serwisu przebiło swój cel by uzbierać 30000 $.

Luna Dispaly jest tak na prawdę donglem czyli urządzeniem które podpinamy do portu Mini DisplayPort albo USB-C. Dzięki temu możliwe jest przesyłanie obrazu ze sprzętową akceleracją z Maca na iPadzie. Między urządzeniami jest tak zwany lag na poziomie 16 ms przy 60 fps przez Wi-Fi, z którego automatycznie zaczyna działać po podpięciu adaptera. Dodatkowo mamy jeszcze aplikację na macOS, która pokazuje nam jaka treść jest aktualnie wyświetlana na iPadzie oraz informację o dotyku oraz Apple Pencil i przekazuje dalej do macOS. Jeżeli nie mamy dostępu do Wi-Fi jest oczywiście możliwość połączenia przez USB.

Luna Display ma oczywiście pełne wsparcie dla programu AstroPad (Ci sami twórcy) oraz np. do retuszowania zdjęć w programie Lightroom w wersji na komputer Mac. Warto oczywiście do takich programów mieć model iPada z większą powierzchnią roboczą czyli 12,9″. Korzysta również z silnika graficznego Metal i jest akcelerowane poprzez GPU.

By móc skorzystac z Luna Display należy posiadać:

System macOS 10.10 Yosemite lub nowszy oraz MacBooka Air 2012 lub nowszy, MacBooka Pro 2012 lub nowszy, Maca Mini 2012 lub nowszego, iMaca 2012 lub nowszego oraz Maca Pro late 2013.

System iOS 9.1 lub nowszy oraz iPada 2 lub nowszego oraz każdego iPada Mini i iPada Pro.

Ceny za adapter zaczynają się od 59 $.

Tutaj link do Kickstartera.

 

Luna Display czyli drugi bezprzewodowy ekran z iPada dla Maca

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *