1

Topowe smartfony na rok 2017 – na które warto zwrócić uwagę?

Topowe smartfony na rok 2017 – na które warto zwrócić uwagę?
1

W roku 2017 największym wydarzeniem w dziedzinie smartfonów była chyba premiera iPhone X – najmocniejszego i najbardziej innowacyjnego telefonu od Apple. Wyświetlacz Super Retina o przekątnej 5,8 cala zajmujący praktycznie cały przód urządzenia i wyprodukowany w technologii OLED, odporność na wodę oraz pył czy rewolucyjna technologia rozpozna­wania twarzy. To wszystko sprawia, że patrząc na ranking smartfonów, ciężko znaleźć godnego kontrkandydata, który odebrałby IPhoneowi X palmę pierwszeństwa . Nie oznacza to jednak, że nikt tego nie próbuje – spójrzmy na najciekawsze oferty konkurencji – tym bardziej że obecnie nie wszystkie aplikacje potrafią jeszcze w pełni wykorzystać nowoczesny ekran Apple.

Samsung Galaxy S8

Największy konkurent Apple na rynku smartfonów – Samsung – również oferuje bardzo ciekawy wyświetlacz Infinity, który zajmuje prawie cały przód telefonu i zakrzywia się, zachodząc na jego boki. W dodatku, po dokupieniu opcjonalnego zestawu Gear VR, S8 przemienia się w zestaw do podziwiania wirtualnej rzeczywistości. Całość uzupełnia między innymi skaner tęczówki, bardzo dobrej jakości aparaty oraz wydajny procesor.

LG G6

Kolejnym konkurentem dla wspomnianego Iphone’a X Jest wyprodukowany w tym roku przez LG – LG G6. Jeśli chcemy wydać trochę mniej, a mimo to cieszyć się telefonem z najwyższej półki – warto zwrócić uwagę na flagowy model LG. Znajdziemy w nim aż 3 aparaty fotograficzne, a wykonane zdjęcia oraz filmy będziemy mogli oglądać na ekranie o bardzo kinowych proporcjach – 9:18. W modelu tym wiele uwagi poświęcono nie tylko obrazowi, ale też dźwiękowi. Znajdziemy tam rzadko już dziś spotykane radio FM oraz głośniki o dużym poziomie natężenia dźwięku.

Innymi modelami na jakie warto zwrócić uwagę, ponieważ posiadają bardzo dobre parametry i jednocześnie ich cena również jest przystępna to smartfony Xiaomi oraz Huawei a w szczególności ich topowe modele czyli Xiaomi mi6 oraz Huawei P10, których możliwości wcale znacząco nie odstają od wspomnianych na początku topowych smartfonów z najwyższej półki.

Więcej informacji znaleźć można w tym rankingu smartfonów na rok 2017

Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *