Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Który pakiet muzyczny dla rodziny jest lepszy? Spotify vs Apple Music
Który pakiet muzyczny dla rodziny jest lepszy? Spotify vs Apple Music

Który pakiet muzyczny dla rodziny jest lepszy? Spotify vs Apple Music

0

Witam Was bardzo serdecznie. Dzisiaj porównamy sobie dwie usługi muzyczne – Spotify i Apple Music. Postaram się Wam pokazać, która z nich jest lepsza pod względem zakupu rodzinnego. Zapraszam do lektury!

Który pakiet muzyczny dla rodziny jest lepszy? Spotify vs Apple Music

Trudno przekonać użytkownika Spotify, aby przeszedł na Apple Music i odwrotnie. Nie zawsze, ale w większości wypadków tak właśnie bywa. To jednak zrozumiałe – każdy z nas ma przygotowane swoje playlisty, zaobserwowanych znajomych i artystów, a także zaprzyjaźnił się już z interfejsem i tym, jak z danej apki się korzysta. Czas jednak porównać je pod względem oferowanych pakietów rodzinnych.

Tworzenie konta

W przypadku Apple Music, jedna osoba musi opłacać konto rodzinne i zaprosić pozostałych za pomocą linka, wiadomości lub tak dalej. Trwa to dosłownie kilka chwil. Zazwyczaj są to jednak użytkownicy sprzętu Apple, bo na Androidzie i Windowsie o wiele lepiej zainteresować się innymi aplikacjami do streamingu muzyki – nie jest to jednak „zakazane”. Przy Spotify robią się schody – każdy użytkownik, który dołącza do rodziny, musi podać adres zamieszkania jako taki, którego użył założyciel. To wszystko po to, aby rzeczywiście było to Spotify dla rodziny, a nie tylko rodziny z nazwy. Da się to jednak obejść – i w chwilę opisałem to wyżej.

Źródło: apple.com
Źródło: apple.com

Tworzenie playlist

Tworzenie playlist na Apple Music opiera się na tym, że jedna osoba musi ją stworzyć, a następnie udostępnić swoim najbliższym. Nie mogą jej edytować, co jest ogromnym minusem, gdyż nikt nie może tutaj dołożyć swojej cegiełki, a prośby w stylu „dodaj tę piosenkę!” mogą być dla twórcy uciążliwe. Dla Spotify nie jest to problem, gdyż możecie tu dodać współtwórcę i tworzyć listy muzyki wspólnie. Pod tym względem największy konkurent usługi od Apple wygrywa.

Odwiedzanie profili

Co fajne, w obu aplikacjach możemy odwiedzać swoje profile, wzajemnie siebie obserwować, zerknąć na ostatnio odtwarzaną muzykę (jeżeli na to pozwolicie), utworzone playlisty i wiele więcej. To bardzo wygodne, bo możecie być na bieżąco z gustem muzycznym swoich znajomych bez konieczności proszenia o link. Pamiętajcie jednak, żeby nie wyzywać ich zbyt mocno, gdy odtworzą coś, za czym nie przepadacie!

Wspólny „Mix”

Ten punkt zarezerwowany jest, niestety, tylko dla Spotify. Aplikacja ta pozwala Wam wejść w playlistę, która zbiera dane na temat muzyki, którą odtwarzacie i tworzy rodzinny „Mix”. Możecie nawet wybrać czy piosenki mają być relaksujące, a może raczej na imprezę. To bardzo wygodna opcja, gdy razem ze znajomymi spotykacie się w jednym miejscu i chcecie posłuchać czegoś na luzie, ale nie macie przygotowanych piosenek. Kocham też to, że przy każdej piosence znajdziecie ikonki osób, dzięki którym się ona tam znalazła. Mega!

Cena i podsumowanie

Oba pakiety kosztują 30 złotych, więc przy maksymalnie sześciu członkach, po 5 złotych na głowę. To bardzo przyjemna cena jak za to, że macie dostęp do nielimitowanej muzyki i wszystkich nowych treści, w tym ekskluzywnych dla danej aplikacji, jak wersje na żywo dla Apple Music lub wydania specjalne tylko dla Spotify. Na podstawie opisanych przeze mnie wad i zalet każdej aplikacji musicie stwierdzić, która będzie dla Was i Waszych znajomych lub rodziny lepsza. W skrócie – jeżeli wszyscy korzystacie z urządzeń od Apple – mogę polecić Wam Apple Music. Jeżeli nie, albo po prostu cenicie sobie tworzenie wspólnych playlist i „Mix” – Spotify czeka na Was w App Store i każdym innym sklepie z aplikacjami.

Który pakiet muzyczny dla rodziny jest lepszy? Spotify vs Apple Music

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *