Home Artykuły Jak przenieść swoje playlisty ze Spotify do Apple Music
Jak przenieść swoje playlisty ze Spotify do Apple Music

Jak przenieść swoje playlisty ze Spotify do Apple Music

0

Serwisy streamingowe bardzo często organizują atrakcyjne promocje dla nowych klientów. Zmieniając dostawcę muzyki może zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych w skali roku, jednak zazwyczaj wiąże się to z kłopotliwym ręcznym przenoszeniem playlist. Jednak są aplikacje, które pozwalają ten proces uprościć. Przeniesienie playlist ze Spotify do Apple Music za pomocną kilku kliknięć? Tak. To jest możliwe.

Firmy świadczące usługi strumieniowego przesyłania muzyki całkiem świadomie utrudniają przenoszenie playlist użytkowników z jednej usługi do drugiej. Powód jest bardzo prosty: chcą maksymalnie zniechęcić klientów do migracji. Większość z nas woli płacić te kilka złotych więcej, ale mieć dostęp do playlist ze swoimi ulubionymi utworami. W końcu takie playlisty tworzy się przez miesiące lub lata i zaczynanie wszystkiego od nowa bywa bardzo kłopotliwe i zniechęcające. Na szczęście w AppStore są dostępne aplikacje firm trzecich, które ułatwiają przenoszenie playlist między najbardziej popularnymi serwisami, np. ze  Spotify do Apple Music lub odwrotnie. Jedną z godnych polecenia aplikacji do przenoszenia playlist pomiędzy serwisami jest SongShift na iOS.

Aplikacja SongShift na iOS jest szybka, łatwa w obsłudze i po części darmowa. Wersja bezpłatna pozwala na przeniesienie za jednym razem tylko jednej playlisty. Dzięki płatnej aktualizacji do wersji Pro można przenosić jednocześnie wiele playlist, naprawiać nieprawidłowe dopasowania piosenek czy łączyć więcej niż dwa konta. Jednak do zwykłego przenoszenia playlist wersja bezpłatna w zupełności wystarczy.

Jak przenieść playlisty ze Spotify do Apple Music

Połącz swoje konto Spotify i Apple Music z SongShift

Na ekranie powitalnym aplikacji SongShift wyświetlona jest lista dostępnych serwisów. Wybierz Spotify.  Zaloguj się za pomocą swojego konta na Facebooku, Apple ID lub danych logowania Spotify, a następnie dotknij opcji I agree, aby umożliwić SongShift dostęp do Twojego konta Spotify.

Po podłączeniu Spotify wrócisz na listę usług muzycznych. Tym razem dotknij Connect obok Apple Music. Pamiętaj, że do tego, by połączyć Apple Music z aplikacją SongShift musisz mieć aktywną subskrypcję usługi Apple Music. Ponadto do przesłania playlist wymagany jest dostęp do biblioteki muzycznej w iCloud, więc musisz wyrazić zgodę na dostęp aplikacji SongShify do iCloud.  Gdy wszystkie warunki zostaną spełnione, naciśnij Authorize, a następnie OK w wyskakującym okienku, które umożliwi dostęp dla SongShift. Jeśli przypadkowo klikniesz Not allow, możesz zezwolić na to w aplikacji Ustawienia, dotykając SongShift, a następnie w sekcji Dostęp przełączając w prawo przełącznik przy Multimedia i Apple Music.

Wybierz playlistę ze Spotify do przeniesienia

Ponownie wróć do głównego ekranu, a następnie dotknij ikonkę ze znaczkiem plusa widoczną u dołu ekranu. Na ekranie Source setup dotknij Spotify, aby je wybrać, a następnie Continue. Na ekranie Source Playlist przewijaj listy odtwarzania Spotify, aż znajdziesz tę, którą chcesz przesłać, a następnie zaznacz ją i dotknij Done w prawym górnym rogu okna.

Pamiętaj: w wersji bezpłatnej możesz przesłać tylko jedną listę odtwarzania na raz. Przenoszenie wielu list odtwarzania na raz lub ich łączenie dostępne jest tylko w wersji Pro.

Pamiętaj: Bez względu na to, z jakiej usługi korzystasz, jeśli na Twojej liście odtwarzania Spotify znajdują się utwory, które nie są dostępne w Apple Music, nie zostaną one przesłane.

Wróć na stronę Shift Setup, stuknij Setup Destination, wybierz Apple Music, na koniec naciśnij I’m finished, aby rozpocząć proces przesyłania.

Przejrzyj piosenki z dopasowań

W zależności od długości listy odtwarzania przenoszenie może zająć kilka sekund lub około minuty. Po zakończeniu lista odtwarzania będzie gotowa do przejrzenia, zanim zostanie oficjalnie przeniesiona do Apple Music. Stuknij w nią, a następnie przejrzyj listę odtwarzania i upewnij się, że wszystkie utwory są poprawnie dopasowane.

Jeśli są jakieś nieudane dopasowania, w bezpłatnej aplikacji możesz zignorować utwór, aby usunąć go z listy odtwarzania. Opcja Find matches jest dostępna tylko dla wersji Pro i służy do ręcznego wyszukiwania utworu.

Jeśli utwór jest nieprawidłowo dopasowany, możesz dotknąć ikony edycji, aby usunąć utwór z listy odtwarzania (wersja bezpłatna) lub wyszukać go (wersja Pro). Po zakończeniu przeglądania listy odtwarzania dotknij Confirm matches, aby zakończyć proces przesyłania. Jeśli chcesz zrezygnować z przenoszenie playlisty dotknij Remove configuration i zacznij cały proces od początku.

Po potwierdzeniu SongShift będzie potrzebował jeszcze kilka sekund na dokończenie procesu przesyłania. Po zakończeniu będziesz mógł zobaczyć przeniesioną listę odtwarzania. Dotknij go, a zobaczysz wszystkie piosenki, które zostały pomyślnie przesłane. Możesz także wybrać Remove Shift, aby usunąć listę odtwarzania z aplikacji SongShift. Pamiętaj, że nie spowoduje to usunięcia playlist z Apple Music lub Spotify.

Wyświetl swoją listę odtwarzania Spotify w Apple Music

Aby wyświetlić przesłaną playlistę, otwórz Apple Music i przejdź do Playlisty na karcie Biblioteka.

Jak przenieść swoje playlisty ze Spotify do Apple Music