Recenzja monitora Bluetooth od Xiaomi – kontrola temperatury oraz wilgoci zawsze i wszędzie!
Recenzja monitora Bluetooth od Xiaomi – kontrola temperatury oraz wilgoci zawsze i wszędzie!

Recenzja monitora Bluetooth od Xiaomi – kontrola temperatury oraz wilgoci zawsze i wszędzie!

0

W domu jest ciepło lub zimno, sucho lub mokro. Rzadko kiedy zastanawiamy się jednak o tym, ile może być to stopni lub jaki poziom zawilgocenia. Zwykłe monitory dają te informacje, ale poza tym nie zrobią niczego innego. Xiaomi przychodzi z propozycją, która pomimo małego kosztu, potrafi wiele zmienić. Jeżeli posiadacie inne produkty firmy, albo chcecie rozpocząć z nią zabawę, to koniecznie zapoznajcie się z tym artykułem. Przed Wami Mi, monitor Bluetooth temperatury i wilgoci.

O Xiaomi słów kilka

Firma Xiaomi zawsze uważana była za tanią, która, łagodnie mówiąc, inspiruje się produktami konkurencji. Obecnie jest to jedna z tych najszybciej rozwijających się z najlepszymi produktami w stosunku ceny do jakości. Uświadomiła nas w tym jeszcze bardziej po wydaniu smartfonów, których aparat wysuwa się, co pozwoliło uniknąć wzięcia w ekranie. Poza tym, w ich ofercie znajdują się miedzy innymi telewizory, ręczniki, plecaki, ładowarki bezprzewodowe, długopisy, przystawki do telewizora (o której przeczytasz tutaj), ekspresy do kawy, a nawet seria Mi Home. Dzisiaj omówimy jeden z jej produktów, którego pełna nazwa brzmi Mi Temperature & Humidity Monitor. Zacznijmy od jego wyglądu.

Recenzja monitora Bluetooth od Xiaomi

Wygląd zewnętrzny

Urządzenie dostępne jest tylko w kolorze białym. Jest niesamowicie małe, dzięki czemu nie będzie przykuwało uwagi gości i rzucało się w oczy. Nie zawiera żadnego przewodu. Na jego przodzie znajduje się ekran, który ukazuje informacje dotyczące obecnego stanu powietrza. Odczytamy je też jednak z naszego telefonu. Z tyłu produktu znajdziemy miejsce na baterię i magnesy, które odpowiadają za jego montaż.

Ekran i bateria

Jest nim LCD, na którym znajdują się najważniejsze dane, którymi są poziom nawilżenia powietrza oraz wysokość temperatury. Poza nimi, widoczna jest ikona Bluetooth i poziom naładowania baterii. Bardzo ułatwia to sprawę, ponieważ będziemy wiedzieć, kiedy należy ją wymienić. Jej wyniki robią natomiast piorunujące wrażenie, ponieważ jedna AAA wystarczy aż na rok działania. Wszystko to dzięki energooszczędnemu wyświetlaczowi. Skoro wiemy już sporo, to jak je zamontować?

Recenzja monitora Bluetooth od Xiaomi

Montaż

Gadżet możemy umieścić tam, gdzie chcemy – na ścianie, szafce i wielu innych miejscach, w których będzie Wam odpowiadał. Pomogą w tym magnesy, ale możecie do montażu użyć nawet dwustronnej taśmy klejącej. Takie rozwiązanie poleca nawet producent, ponieważ Mi jest na tyle lekki, że nie ma szansy aby spadł i się zniszczył.

Recenzja monitora Bluetooth od Xiaomi

Synchronizacja

W gorące i suche dni przypadłoby się automatyczne włączenie klimatyzacji i nawilżacza powietrza. Zrobi to za nas gadżet z rąk Xiaomi. Nawet podczas naszej nieobecności w domu. Poprzez aplikację możemy ustalić progi, po których przekroczeniu takie urządzenia mogą się włączać lub wyłączać. Jest to bardzo interesująca opcja, ponieważ latem możecie zapomnieć o przychodzeniu po pracy do dusznego pomieszczenia, albo zimą do rażącego chłodem. W kupie siła! Daj się wyręczyć.

Pomiar

Pomiar jest rzeczą, która w tym urządzeniu interesuje nas najbardziej, więc musi być precyzyjny. I taki jest, z dokładnością do 0,1° i 0,1% RH. Odświeżanie następuje raz na sekundę, co zapewni Wam idealne odzwierciedlenie sytuacji panującej w domu.

Recenzja monitora Bluetooth od Xiaomi

Pełna kontrola

Zawsze i wszędzie. Nigdy nie byłem tak zadowolony z dostępności danych o tym, co panuje w domu, a kilka tego typu czujników było już w moich rękach. Możecie sprawdzić statystyki wysokości temperatury i nawilżenia względem całego dnia, tygodnia lub miesiąca. Wystarczy odpalić aplikację. To wszystko. Sprawdźcie zresztą sami.

Parowanie

Ostatnim punktem jest parowanie, które jest dziecinnie proste. Pobieramy aplikacje Mi Home, a następnie dodajemy nowy sprzęt. Wyszukać musimy je z dostępnej listy. Następnie wystarczy tylko postępować zgodnie ze wskazówkami, które pojawiają się na ekranie. Wciskamy tylni przycisk monitora przez około dwie sekundy. Jeżeli ikona Bluetooth zacznie migać, oznacza to, że wszystko przebiegło pomyślnie.

Podsumowanie

Urządzenie to jest jednym z ciekawszych, które obecnie posiadam w domu. Planuję w przyszłości zaopatrzyć się w inne urządzenia Xiaomi, więc liczę, że mój mały Mi nie zawiedzie mnie i z dumą będzie częścią inteligentnego domu. Koszt takiej zabawki to około 60 złotych. Nie żałuję wydanych na nią pieniędzy i jeżeli cieszą Was małe rzeczy, albo po prostu potrzebujecie tego typu urządzenia w Waszych domach, jak najbardziej ją polecam.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • kompatybilność z innymi urządzeniami marki
  • cena
  • wygląd
  • ekran
  • bateria
  • parowanie
  • aplikacja

Wady

  • brak!
Dominik Rudkowski Hej! Fajnie że tu wpadłeś :)Możesz zajrzeć także tutaj: Instagram: https://www.instagram.com/dominikrudkowski/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *