Home Newsy Kolejne znalezisko w kodzie iOS 11 GM
Kolejne znalezisko w kodzie iOS 11 GM
0

Kolejne znalezisko w kodzie iOS 11 GM

0

Na dzień przed konferencją Apple można już chyba powiedzieć, że firmie ciężko będzie zaskoczyć czymś użytkowników. Dzięki felernej wpadce z udostępnieniem systemu iOS 11 GM wiadomo już całkiem sporo o scenariuszu jutrzejszego wystąpienia, a także urządzeniach, które zostaną na nim zaprezentowane.

Platforma mobilna, która prawdopodobnie miała zostać wydana dopiero po konferencji zawiera w kodzie sporo odniesień i informacji dotyczących przyszłych produktów. Dzięki tym danym wyłapywanym przez deweloperów wiadomo już niemal wszystko o flagowym modelu iPhone’a, którego Apple oznaczy jako X.

Najświeższe znalezisko związane jest z ładowaniem indukcyjnym. Potwierdzają się informacje, iż technologia ta znajdzie się we wszystkich modelach jabłkowej słuchawki z tego roku, a więc w odsłonie X, 8 oraz 8 Plus. System automatycznie będzie wykrywał, czy urządzenie posiada odpowiedni moduł, a po podłączeniu do specjalnej ładowarki na ekranie wyświetlana ma być charakterystyczna animacja.

Niestety technologia ta nie będzie wspierać najnowszych standardów i ładowanie odbywać się będzie z mocą 7,5 wata, czyli o połowę mniejsza niż rozwiązania konkurencji. Jakiś czas temu donoszono również, że ładowanie indukcyjne nie zostanie oddane do użytku odrazu. Funkcja ta ma pojawić się wraz z jedną z aktualizacji systemu iOS 11, a dedykowana ładowarka ma być sprzedawana oddzielnie.

Źródło: Twitter

 

Kolejne znalezisko w kodzie iOS 11 GM

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)