Home Newsy Kolejne informacje na temat iPhone’a 8
Kolejne informacje na temat iPhone’a 8
0

Kolejne informacje na temat iPhone’a 8

0

Oprogramowanie dedykowane inteligentnemu głośnikowi od Apple zdradza coraz więcej szczegółów specyfikacji technicznej jubileuszowego iPhone’a, który zadebiutuje w ofercie już we wrześniu. Jak się okazuje w kodzie tego systemu znajduje się wiele odniesień do jabłkowego smartfona, a na ślad kolejnych informacji natknęło się właśnie dwóch deweloperów.

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z nowymi danymi dotyczącymi kamery tego urządzenia. Jeden z deweloperów odnalazł zapis dotyczący funkcji SmartCam, która pozwoli w czasie rzeczywistym rozpoznawać scenerię i znajdujące się w niej obiekty, a także kontrolować zastane światło otoczenia. Oznacza to, że kamera smartfona będzie w stanie sama rozpoznać znajdujące się w kadrze postacie i przedmioty i dobierać do nich najbardziej efektywne opcje aparatu. Uruchomi więc skaner jeśli przed obiektywem znajdzie się dokument lub kod QR lub dopasuje parametry aparatu w zależności od zawartości kadru i zastanego oświetlenia.

Odnaleziono również zapis odpowiadający funkcji „freezMotion”, która ma być prawdopodobnie odpowiedzialna za automatyczne wykonywanie zdjęć szybko poruszającym się przedmiotom i wyselekcjonowanie z grupy wykonanych fotografii tych najlepszych.

Daniel Niyazov zaś dokonał innego odkrycia. Jest ono związane z usługą Apple Pay. Okazuje się, że skaner rozpoznawania twarzy będzie w stanie dokonać autoryzacji transakcji wykonanej w ramach usługi finansowej od Apple. Warto dodać, że wspomniany skaner w kodzie systemu głośnika określany jest mianem „pearl”.

Źródło: AppAdvice

 

Kolejne informacje na temat iPhone’a 8

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)