Home Newsy Kolejne informacje na temat Apple Pay w Polsce
Kolejne informacje na temat Apple Pay w Polsce

Kolejne informacje na temat Apple Pay w Polsce

0

To już pewne, ze za niedługi czas usługa Apple Pay pojawi się w Polsce, co zresztą w dość lakoniczny sposób potwierdził sam CEO kalifornijskiej firmy. Zgodnie z oficjalnym komunikatem możliwość płacenia za towary i usługi za pomocą iPhone’a i Apple Watch w Polsce oraz Norwegii ma pojawić się w przeciągu najbliższych miesięcy.

Na liście krajów wymieniana była także Ukraina, która od paru dni może cieszyć się już wsparciem dla Apple Pay. Serwis Cashless opublikował niedawno raport, w którym pada przybliżona data debiutu jabłkowej usługi finansowej w kraju nad Wisłą. Zatem kiedy można się jej spodziewać?

W treści publikacji pada termin 18 czerwca z zaznaczeniem, iż premiera może opóźnić się o kilka dni. Padł gdzież nawet przedział czasowy pomiędzy 18, a 22 czerwca.

Pierwszymi bankami w Polsce dającymi swoim klientom możliwość korzystania z Apple Pay mają być rzekomo BZ WBK oraz mBank. Mówi się także o banku Alior. Podobno usługą jest bardzo zainteresowany bank Pekao S.A. oraz Millenium, choć póki co nie wiadomo czy wprowadzą one Apple Pay do oferty od razu po jej premierze w Polsce.

Źródło: Cashless

 

Kolejne informacje na temat Apple Pay w Polsce

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *