Kolejna historia o Apple Watchu, który pomógł wykryć problemy zdrowotne
0

Kolejna historia o Apple Watchu, który pomógł wykryć problemy zdrowotne

0

Mężczyzna Ken Counihan poinformował, że Apple Watch zaalarmował go o zagrażających życiu problemach zdrowotnych. Dane dotyczące częstotliwości oddechów oraz ilości tlenu we krwi poinformowały użytkownika zegarka, że coś jest nie tak. Zegarek wykrył stan zagrażający zdrowiu mężczyzny.

Ken Counihan użytkuje swój Apple Watch m.in. do obserwowania snu czy śledzenia treningów. W poprzednim roku, w okresie jesiennym, mężczyzna zauważył, że jego ilość oddechów na minutę jest znacznie podwyższona. Poinformował go o tym oczywiście alarm z zegarka. Counihan zdecydował się udać do lekarza w celu wykonania badań. Początkowo stwierdzono zapalenie oskrzeli.

Kilka godzin później, tego samego dnia, zegarek wykazał kolejny alert. Poinformował on, że poziom tlenu we krwi spadł. Mężczyzna tym razem udał się na pogotowie. Korzystając z danych zebranych z zegarka oraz dodatkowych informacji zebranych w szpitalu, lekarze zlecili tomografię komputerową. Wykazała ona skrzepy krwi w całych płucach, a pacjentowi przepisano leki rozrzedzające krew. Lekarze powiedzieli mężczyźnie, że gdyby poszedł spać, zamiast przyjść tej nocy do szpitala, mógłby się nie obudzić następnego ranka.

Oczywiście Apple Watch nie może bezpośrednio ostrzec kogoś o potencjalnych zakrzepach. Jednak przykładowe alerty i ostrzeżenia mogą kogoś skłonić do szukania pomocy medycznej.

źródło: 9to5mac.com

 

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *