Home Newsy JBL Studio 220 i Studio 230: Półkownicy w ofensywie
0

JBL Studio 220 i Studio 230: Półkownicy w ofensywie

0

Kolumny głośnikowe nowej linii JBL Studio 2 są jak klocki, z których można skonfigurować zarówno nieduży, 2.0 kanałowy system audio, jak i potężne, 9.2 kanałowe kino domowe z dźwiękiem surround. Dziesięć modeli kolumn – podłogowych, regałowych, centralnych, surround i subwooferów – to dość, by w każdym wnętrzu, dużym i całkiem małym, stworzyć niemal autorski, własny system. Dzięki niemu muzyka, a także dźwięk filmów, gier i przenośnych urządzeń audio, odsłoni oblicze, o które nikt by ich nie podejrzewał.

W tej zróżnicowanej rodzinie modele Studio 220 i 230 to niewielkich rozmiarów monitory 2-drożne, oddelegowane do pomieszczeń, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni. Gdzie więc wyznaczono im miejsce? Na regałach i półkach.

Czy więc minimalistyczny design tych staranne wykonanych, czarnych kostek o miękko zaokrąglonych krawędziach, zniknąwszy wśród książek, skazany jest na zapomnienie?

Skądże! Nie pozwoli na to ich brzmienie – czyste, precyzyjne i namacalnie realistyczne. We wnętrzu każdej z tych precyzyjnych kolumn zamontowano po jednym niskotonowym przetworniku o średnicy 100 mm (model 220) i 165 mm (model 230), z membraną PolyPlas.

W istocie wielkość niskotonowców, odpowiedzialnych za jakość kinowego dźwięku, to podstawowa różnica między tymi modelami. Ich pracę dodatkowo wspiera zamontowany na tylnej ścianie port Slipstream, ograniczający wibracje i zakłócenia sygnału w tej części pasma, i w ten sposób ostatecznie cyzelujący brzmienie. Oba modele otrzymały też identyczny, 25-milimetrowy, kopułowy tweeter, wykonany w technice CMMD i umieszczony w światłowodowym otoczeniu High Definition Imaging (HDI), który znamy już z profesjonalnych monitorów JBL M2 Master Reference. To maleńkie, supernowoczesne ?oczko? kształtuje wysokie częstotliwości w sposób kryształowo czysty, zaskakująco dynamiczny i niczym nie zakłócony.

Jego szczególne otoczenie gwarantuje dźwiękowi naturalną równowagę i sprawia, że wysokie tony odtwarzanie są jednakowo dobrze w całym pomieszczeniu, bez względu na miejsce, w którym głośnik się znalazł, i w każdym pomieszczeniu, do którego trafił.

JBL Studio 220, cena

549 zł/szt.

JBL Studio 230, cena

749 zł/szt.

Podstawowe parametry:

Studio 220:

Przetwornik niskich częstotliwości z membraną PolyPlas o średnicy100 mm

Tweeter kopółkowy CMMD Lite o średnicy 25 mm

Zalecana moc wzmacniacza: 20 – 125W

Pasmo: 60Hz – 22kHz

Czułość: 86dB

Impedancja: 8 ?

Wymiary (H x W x D): 260 mm x 168 mm x 180 mm

Waga: 3.7 kg

Studio 230:

Przetwornik niskich częstotliwości z membraną PolyPlas o średnicy 165 mm

Tweeter kopółkowy CMMD? Lite o średnicy 25 mm

Zalecana moc wzmacniacza: 20 – 150W

Pasmo: 52Hz – 22kHz

Czułość: 88 dB

Impedancja: 8 ?

Wymiary (H x W x D): 381mm x 237mm x 265mm

Waga: 7.9 kg

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.