Home Newsy James Bond. Apple walczy o prawa do dystrybucji
James Bond. Apple walczy o prawa do dystrybucji
0

James Bond. Apple walczy o prawa do dystrybucji

0

Zainteresowanie Apple rynkiem telewizyjnym to przybierający na sile temat plotek publikowanych w sieci. Kalifornijska firma od dłuższego czasu przymierza się do stworzenia usługi w ramach której udostępniałaby materiały wideo stając się konkurencją dla takich tworów jak choćby Netflix, czy Amazon Prime Video.

Ostatnie doniesienia kontynuują ten wątek, a pochodzą z serwisu The Hollywood Reporter. Zgodnie z ich treścią Apple walczy z wytwórnią MGM o prawa do dystrybucji filmów o Jamesie Bondzie. Od lat licencję na tę serię posiadała firma Sony lecz w ostatnim czasie wygasła ona, co poskutkowało zainteresowaniem Apple, a także kilku innych firm takich jak choćby Amazon, czy Warner Bros.

W przypadku Apple chodzi o prawa do strumieniowania serii o agencie 007, a także prawa do udostępniania przyszłych produkcji w ramach jabłkowej usługi telewizyjnej, która właśnie powstaje. Zgodnie z treścią tego raportu negocjacje z wytwórnią MGM prowadzone są przez zatrudnionych niedawno przez Apple byłych prezesów Sony Picture Television – Zack’a Van Amburg’a i Jamie Erlicht’a.

Źródło: 9To5Mac

 

James Bond. Apple walczy o prawa do dystrybucji

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *