Jakie szkło ochronne dla iPada wybrać? | Recenzja MyScreen PROTECTOR Diamond Glass dla iPad Pro 11” oraz Air 4

Jakie szkło ochronne dla iPada wybrać? | Recenzja MyScreen PROTECTOR Diamond Glass dla iPad Pro 11” oraz Air 4

Jakie szkło ochronne dla iPada wybrać? | Recenzja MyScreen PROTECTOR Diamond Glass dla iPad Pro 11” oraz Air 4

0

Od jakiegoś czasu aplikujemy wybranym Klientom naszego serwisu nowe szklane protektory dla iPadów MyScreen PROTECTOR Diamond Glass. Przyznam szczerze, że produkt ten zdecydowanie przekroczył nasze oczekiwania, ponieważ instalacja tej szyby ochronnej jest bardzo prosta, a efekt po naklejeniu powala i pozostawia konkurencję daleko w tyle.

MyScreen PROTECTOR Diamond Glass dla iPad Pro 11” jest kompatybilny także z iPadem Air 4, który co prawda ma ekran 10.9 cala, ale mimo wszystko pasuje. Protektor jest wykonany z w pełni transparentnego japońskiego szkła najwyższej jakości poddanego aż 3 etapom hartowania. Procesy technologiczne opracowane przez producenta tego protektora, firmę LAMEL, pozwalające na osiągniecie najwyższego stopnia hartowania 9H przy 8 Mohs dla grubości nieprzekraczającej 0.33 mm (!!!), to największa tajemnica firmy, choć mówi się, że kluczem jest tu dobranie odpowiedniej temperatury do czasu trwania procesu.

Trzeba też uczciwie przyznać, że w odróżnieniu od wielu szklanych protektorów dostępnych na rynku, które napływają do nas wraz z importem chińskiego towaru, ów stopień odporności jest tu rzeczywistym, a nie jedynie napisanym na opakowaniu jak to często bywa w tanich chińskich szybkach ochronnych, fatalnie spełniających swoją funkcję. LAMEL swoje protektory produkuje w Polsce w swojej Gorzowskiej fabryce i sprzedaje w najdalsze zakątki świata.

Jakie są największe wady protektorów dla iPada Pro 11”?

Jako użytkownik tego modelu od dłuższego czasu poszukiwałem odpowiedniego protektora na ekran, który w tym modelu jest bardzo wysokiej jakości, wyposażony w technologię TrueTone, a w przypadku uszkodzenia bardzo drogi w naprawie. Niestety do niedawna na rynku można było wybierać między fatalnej jakości szkiełkami z Chin a foliami ochronnymi. Na temat chińskich szkiełek ochronnych nie będę się rozwodził, ponieważ wielu z Was zapewne miała już z nimi do czynienia. Ich największe wady, to oczywiście tępa powierzchnia, po której trudno sunąć palcem, brak wspacia dla akcesoriów jak, chociażby Apple Pencil, duży wpływ na jasność obrazu (efekt przyciemnienia), wpływ na wyświetlany obraz, odciski palców czy przede wszystkim bardzo niski poziom ochotny z racji niewielkiego stopnia hartowania lub całkowity jego brak.

Tak wygląda obraz ekranu iPada Pro bez żadnej ochrony. Kolory są soczyste, kontrast genialny, a obraz wygląda niczym wydrukowany na doskonałej jakości papierze kredowym w luksusowym czasopiśmie.

Natomiast w przypadku folii ochronnych, jedynie jakie udało mi się znaleźć to folie matowe. Mają one jedną, jedyną zaletę – podczas pracy w pełnym słońcu nie odbijają światła w naszą stronę.

Wygaszony ekran iPada Pro z naklejoną matową folią ochronną – wygląda strasznie…

Jednak sytuacja, w której nie odbijają, ale również nie są w stanie pochłonąć odblasku, sprawia, że tablet i tak pozostaje nieczytelny w takich warunkach. Natomiast ilość wad takich matowych folii jest bardzo wiele. Przede wszystkim irytującą, bardzo widoczna ziarnistość obrazu.

Folia na ekran telefonu czy iPada bardzo niekorzystnie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu. Kolory wyglądają jak sprane, tracą blask i kontrast. Dodatkowo folia powoduje bardzo nieestetyczny efekt ziarnistości obrazu. Jeżeli zalezy ci na perfekcyjnym obrazie, folia to bardzo zły wybór.

Ten genialny obraz wyświetlany przez ekran Retina iPada z powodu owej ziarnistości wygląda paskudnie. Przy tym traci na kontraście, kolory stają się jakby sprane. Tracą blask. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie iPada z matową folią, a obok ze szkłem MyScreen PROTECTOR Diamond Glass dla iPad Pro 11”. Sami widzicie, że efekt jest zatrważający. Tu dodam, że ta folia to koszt niemal 200 złotych…

Kiedy do kiepskiego widzianego obrazu dodamy w zasadzie żaden poziom ochrony, no może jedynie na ewentualne drobne zadrapania, to okazuje się, że korzystanie z foliowego protektora w zasadzie nie ma najmniejszego sensu. W przypadku uderzenia lub upadku tabletu szklany protektor ma za zadanie przyjąć siłę uderzenia i ją rozproszyć po całej swojej powierzchni. Folia tego nie gwarantuje, jest zbyt miękka i niestabilna. W przypadku szkła, gdy uderzenie będzie tak silne, że nie będzie ono potrafiło samo w sobie rozproszyć siły uderzenia, po prostu pęknie, wytracając w ten sposób tę siłę. Folia tego nie potrafi.

Aplikacja szklanego protektora MyScreen PROTECTOR Diamond Glass dla iPad Pro 11”

Zaskoczeniem jest łatwość, z jaką instaluje się ten protektor na ekranie tabletu. Producent chwali się rozwiązaniem nazywanym przez siebie jako EasyAppKIT, pozwalającym łatwo i szybko nakleić protektor, bez posiadania własnych narzędzi, płynów czy ściereczek. Wszystko, co potrzebne jest w zestawie.

Ekran naszego tabletu wystarczy odtłuścić za pomocą czyścika nasączonego czystym alkoholem.

Następnie przy pomocy dołączonej ściereczki z mikrofibry wystarczy już tylko wypolerować ewentualne smugi pozostałe z przecierania alkoholu oraz usunąć drobne pyłki i zanieczyszczenia, jeśli się pojawiły. To wszystko.

Odklejamy folię ochronną z protektora i przykładamy do krawędzi tabletu. Jeżeli jest równo, lekko puszczamy nad powierzchnią ekranu, bez dociskania.

To zdjęcie przedstawia protektor MyScreen PROTECTOR Diamond Glass w trakcie samoczynnego naklejania się (widać, że górna połowa już się nakleiła). Bez bąbli. Bez paprochów i bez problemów. Samo.

Szklany protektor przylgnie do wyświetlacza bez pomagania mu. Co więcej, nie pojawią się żadne bąble. Po prostu całość będzie wyglądała świetnie.

Jeżeli natomiast jakimś cudem przeoczyliście jakiś pyłek podczas polerowania, w zestawie znajdują się naklejki, którymi łatwo można go wyciągnąć.

Oba urządzenia zabezpieczone szklanymi protektorami MyScreen PROTECTOR Diamond Glass.

Podsumowując

MyScreen PROTECTOR Diamond Glass dla iPad Pro 11” oraz Air 4 to obecnie najlepszy protektor na wyświetlacz dla tych modeli iPada, jaki udało mi się znaleźć. Szkło ochronne jest bardzo przyjemne w dotyku – gładkie i miękkie z efektem luźnego przesuwania po powierzchni, bez pozostawiania śladów w postaci odcisków palców dzięki warstwie oleofobowej, utrudniającej pozostawianie tłustych śladów.

Dobrze chroni ekran na wypadek uderzenia czy zarysowania. Jedyna możliwość, aby w takim wypadku ekran nam się zbił to uderzenie obudową z taką siłą, że ta się pod nią ugnie, tym samym miażdżać szkło ekranu,

Przed takim uszkodzeniem jest w stanie jednak uchronić nas tylko solidne etui. W kwestii obrazu największą zaletą protektora jest brak ziarna pojawiającego się w tanich szkłach lub niemal wszystkich foliach ochronnych.

Tutaj kolory są soczyte, a sam protektor nie wpływa widocznie na wyświetlany obraz.

iPad Pro 11″ z zainstalowanym szklanym protektorem MyScreen PROTECTOR Diamond Glass

Jeżeli lubicie oglądać wideo, to różnica między obrazem z zabezpieczeniem folią a tym szklanym protektorem jest gigantyczna. Polecam MyScreen PROTECTOR Diamond Glass dla iPad Pro 11” oraz Air 4.

Szkło ochronne MyScreen PROTECTOR Diamond Glass dla iPadów i iPhone’ów wraz z usługą profesjonalnego montażu są dostępne w naszym serwisie na Wojska Polskiego 50 w Szczecinie!

Jakie szkło ochronne dla iPada wybrać? | Recenzja MyScreen PROTECTOR Diamond Glass dla iPad Pro 11” oraz Air 4

5/5 - (1 vote)
Zalety Wady

Zalety

 • Zabezpiecza całą powierzchnię ekranu od krawędzi do krawędzi
 • Zawiera cały zestaw instalacyjny
 • Łatwa i szybka aplikacja szkła
 • Brak bąbli podczas poprawnej aplikacji
 • Nie powoduje efektu ziarna
 • Nie wpływa na jasność ekranu
 • Nie wpływa na kontrast i nasycenie kolorami
 • Gładka i przyjemna w dotyku
 • Nie utrudnia posuwania palcem po jej powierzchni

Wady

 • Brak
Oceny
 • Łatwość montażu
 • Zestaw montażowy
 • Cena
 • Ochrona urządzenia
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.