Home Newsy Jak zrobić zrzut całej strony internetowej przy pomocy Safari w iOS 13
Jak zrobić zrzut całej strony internetowej przy pomocy Safari w iOS 13
0

Jak zrobić zrzut całej strony internetowej przy pomocy Safari w iOS 13

0

Funkcja robienia zrzutów ekranu na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu iOS przez wiele lat nie była rozwijana. Z początku zrzuty można było jedynie zapisywać w rolce aparatu. W iOS 11 pojawił się edytor zrzutów pozwalający na przycięcie obrazu oraz dodanie odręcznego rysunku. Wraz z aktualizacją iOS do wersji 13, do edytora dodano kolejną funkcjonalność – przechwytywanie obrazu całej strony internetowej.

W przeciwieństwie do zwykłych zrzutów ekranu, które zapisywane są jako pliki graficzne w formacie PNG, zrzuty ekranu stron internetowych system zapisuje w formacie PDF. W związku z tym, obrazy przechwyconych stron nie są zapisywane w rolce aparatu. Zrzut ekranu trafia do aplikacji Pliki i można go zapisać w iCloud lub w pamięci telefonu.

Jak zrobić zrzut całej strony internetowej:

 1. Wejdź na stronę, którą chcesz przechwycić.
 2. Zrób zrzut ekranu, tak jak to robisz zazwyczaj.
  Dla przypomnienia: w telefonach z Touch ID wciskamy jednocześnie przyciski górny lub boczny i home; w telefonach z Face ID wciskamy jednocześnie przyciski zwiększania głośności i boczny.
 3. Gdy w lewym dolny rogu ekranu pojawi się miniaturka rzutu, kliknij ją. Wyświetli się edytor zrzutów ekranu.
 4. W górnej części ekranu, pod paskiem ikon masz do wyboru dwie opcje: Ekran i Cała strona (1). Wybierz Cała strona. Z prawej strony ekranu pojawi się pasek przewijania (2), który pozwala na podgląd przechwyconego obrazu.
 5. Jeśli chcesz zapisać do pliku jedynie część strony, kliknij przycisk kadrowania (1) i za pomocą suwaków (2) ustaw obszar strony, który chcesz zapisać. Na koniec kliknij przycisk OK (3), by zachować zmiany.
 6. Aby zachować przechwycony obraz, kliknij OK (1). Następnie wybierz opcję Zachowaj PDF w Plikach (2). Wskaż lokalizację do zapisania zrzutu (3) i kliknij Zachowaj (4).
  Przechwycona stronę możesz też udostępnić, przez wcześniejszego jej zapisywania. Aby to zrobić kliknij ikonkę udostępniania (1) i wybierz akcję. PDF ze zrzutem ekranu możesz wysłać pocztą (2) elektroniczną lub przez komunikatory.

  Możesz go też wydrukować, jeśli dysponujesz odpowiednią drukarką.

Aby wyświetlić zapisaną stronę:

Otwórz aplikację Pliki, następnie przejdź do lokalizacji, w której zapisałeś plik i kilknij go.

tags: