Home Newsy Jak zrobić prezentację zdjęć na dużym ekranie przy użyciu iPhone’a i AirPlay
Jak zrobić prezentację zdjęć na dużym ekranie przy użyciu iPhone’a i AirPlay
0

Jak zrobić prezentację zdjęć na dużym ekranie przy użyciu iPhone’a i AirPlay

0

Do zrobienia pokazu slajdów czy też prezentacji zdjęć z reguły potrzeba komputera i projektora. A co jeśli musimy zaimprowizować coś na szybko i do dyspozycji mamy tylko iPhone’a? Nic prostszego. Aplikacja Zdęcia wbudowana w iOS posiada funkcję, która pozwala przygotować pokaz slajdów ze zdjęć znajdujących się w pamięci telefonu.

Funkcja Pokaz slajdów w aplikacji Zdjęcia służy bardziej zabawie niż biznesowym zastosowaniom, jednak w sytuacji awaryjnej może się przydać. Przy odrobinie szczęścia, jeśli masz dostęp do Apple TV lub telewizora obsługującego technologię AirPlay*, wyświetlisz zdjęcia lub slajdy na dużym ekranie. A zaimprowizowanie takiego przedstawienia zajmie tylko chwilę.

Jak przygotować pokaz zdjęć na iPhonie?

  1. Uruchom aplikację Zdjęcia i przejdź na kartę Albumy.
  2. Kliknij ikonkę + widoczną w lewym górnym rogu ekranu i z menu wybierz Nowy album.
  3. Wprowadź nazwę nowego albumu np. pokaz zdjęć i kliknij Zachowaj.

  1. Przejdź do głównego albumu, wybierz zdjęcia, z których chcesz zrobić pokaz zdjęć i dodaj je do albumu Pokaz zdjęć.
  2. Wejdź do albumu ze zdjęcia do przygotowania pokazu i kliknij przycisk Wybierz widoczny w prawym górnym rogu ekranu. Następnie kliknij przycisk Wszystkie widoczny w lewym górnym rogu ekranu.
  3. Kliknij menu udostępniania, i wybierz opcję Pokaz slajdów.

Uwaga: Kroki 1 – 4 można pominąć i utworzyć pokaz ze zdjęć wybranych np. z głównego lub dowolnego albumu. Jednak nie polecam tej metody, ponieważ pokazu slajdów nie można zapisać. Za każdym razem tworzenie pokazu trzeba zaczynać od zera, a dzięki stworzeniu osobnego albumu przygotowanie pokazu trwa to dużo szybciej i ogranicza się do 3-4 kliknięć.

Personalizacja pokazu slajdów

Aby spersonalizować pokaz slajdów, przygotuj pokaz slajdów wg. instrukcji powyżej, następnie kliknij przycisk Opcje widoczny w prawym dolnym rogu ekranu.

motyw: wybierz jeden z pięciu motywów przejść
muzyka: możesz wykorzystać jeden z pięciu motywów muzycznych. Jeśli korzystasz z Apple Music, jako motyw dźwiękowy możesz ustawić dowolny utwór z biblioteki muzycznej
powtarzaj: uruchamia pokaz slajdów w pętli
suwak pozwala na ustawnie tempa zmiany kolejnych slajdów

Jak wyświetlić pokaz slajdów na urządzeniu wspierającym AirPlay?

  1. Połącz swojego iPhone’a z tą samą siecią Wi-Fi do której podłączone jest urządzenie AirPlay np. Apple TV lub telewizor
  2. Utwórz pokaz slajdów według instrukcji powyżej.
  3. Kliknij w ikonę AirPlay widoczną w prawym górnym rogu iPhone’a.
  4. Z menu wybierz urządzenie, na którym chcesz wyświetlić pokaz. W niektórych przypadkach będziesz musiał wpisać do iPhone’a kod wyświetlony na ekranie telewizora. Pokaz slajdów rozpocznie się automatycznie po uzyskaniu połączenia AirPlay.

Aby zakończyć pokaz slajdów, kliknij ikonę AirPlay widoczną na ekarnie iPhone’a.

* Technologię AirPlay wspierają wybrane modele telewizorów wyprodukowanych przez LG, Samsung, Sony i VIZIO. Pełna listę sprzętu TV zgodnego z AirPlay znajdziesz tutaj.

Jak zrobić prezentację zdjęć na dużym ekranie przy użyciu iPhone’a i AirPlay

tags: