Home Newsy Powiadomienia informujące o osobach z COVID-19 w systemie iOS 13.5
Powiadomienia informujące o osobach z COVID-19 w systemie iOS 13.5
0

Powiadomienia informujące o osobach z COVID-19 w systemie iOS 13.5

0

Firma Apple udostępniła system iOS 13.5 dla programistów. W najnowszej wersji mobilnego systemu od Apple, został dodany interfejs API, mając na celu aplikacjom utworzonym przez publiczne służby zdrowia na całym świecie powiadamiać osoby mające kontakt z kimś, kto ma COVID-19 o ich narażeniu na wirusa.

Funkcja powiadomień ma skupiać się na prywatności, a co się z tym wiążę – nie udostępniać żadnych wrażliwych danych osobowych, ani danych dotyczących lokalizacji organom zdrowia publicznego tworzącym aplikacje. Użytkownicy z tej funkcji mogą zrezygnować, jednak należy pamiętać, że jest ona domyślnie uruchomiona podczas zaktualizowania urządzenia do wersji iOS 13.5. Wspomniana opcja jest możliwa do wyłączenia w zakładce „prywatność” i podkategorii „Zdrowie”.

Celem systemu powiadamiania o narażeniu jest oczywiście ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 w jak największym stopniu poprzez informowanie osób, które zostały narażone, aby mogli się odizolować i uzyskać zalecenia od lokalnych władz ds. Zdrowia.

Powiadomienia informujące o osobach z COVID-19 w systemie iOS 13.5

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!