Jak zabezpieczyć iPhone`a przed uszkodzeniami?

Jak zabezpieczyć iPhone`a przed uszkodzeniami?

0

Jak zabezpieczyć iPhone`a przed uszkodzeniami?

0

Marka Apple znana jest z produktów najwyższej jakości, w których stosowane są najnowsze rozwiązania i aktualne technologie. Producent bardzo dużą uwagę przywiązuje również do jakości, dlatego nie może dziwić fakt, że flagowa seria telefonów iPhone jest jedną z najdroższych na rynku. Kupując telefon za kilka tysięcy złotych, warto zadbać o to żeby służył nam w idealnym stanie przez długi czas. Na szczęście rynek telefonów komórkowych jest na tyle szeroki, że bez problemu znajdziemy akcesoria, które skutecznie ochronią smartfon przed uszkodzeniami. Jak zabezpieczyć swojego iPhone`a przed uszkodzeniami?

Ochrona ekranu – najbardziej newralgicznego miejsca telefonu

Niewątpliwie najbardziej narażonym elementem iPhone’a na uszkodzenia jest jego cenny wyświetlacz, dlatego bardzo ważne jest aby utrzymać go w jak najlepszym stanie. Ekran podczas codziennego użytkowania narażony jest na zarysowania i pęknięcia, które skutecznie mogą utrudnić a wręcz uniemożliwić prawidłową pracę telefonu. Na takie sytuacje przychodzą z pomocą firmy specjalizujące się w produkcji szkieł i folii ochronnych. Najbardziej znanymi i cenionymi markami są między innymi: 3mk, SpaceCase, Spigen, Mocolo, WhiteStone i ESR. Kupując produkty tych producentów mamy pewność, że nasze pieniądze zostały dobrze zainwestowane a samo szkło lub folia pomoże w ochronie ekranu.

Przy wyborze folii lub szkła hartowanego do iPhone’a musimy sobie zadać pytanie na jakie uszkodzenia najbardziej narażony jest nasz wyświetlacz. W przypadku gdy bardzo dbamy o telefon, używamy go praktycznie tylko w domu i nie narażamy go na kontakt z ostrymi przedmiotami takimi jak klucze w plecaku lub torebce, to folia ochronna powinna być wystarczająca. Natomiast  jeżeli prowadzimy aktywny tryb życia, telefon często znajduje się w różnych dziwnych oraz niespodziewanych miejscach i sytuacjach to z pewnością musimy zdecydować się na szkło hartowane. Warto w tym wypadku wybrać produkt z najwyższym poziomem twardości 9H, dzięki czemu uchronimy się przed zarysowaniami i pęknięciami.

Etui na iPhone’a – niezbędna ochrona

Nie ma wątpliwości, że telefony firmy Apple wyróżniają się na tle konkurencji nie tylko pod względem technicznym, ale również jeżeli chodzi o design. Wielu użytkowników ceni ich prostotę i subtelnie zaznaczony znak firmowy na pleckach. Chcąc zachować na dłużej oryginalny wygląd naszego smartfona warto sięgnąć po etui do iPhone, które zabezpieczy telefon przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Dodatkowo musi zdać sobie sprawę z tego, że bez dodatkowej obudowy każdy upadek smartfona może być jego ostatnim. Na rynku znajduje się wiele rodzajów pokrowców, dlatego każdy powinien znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Wśród producentów etui do iPhone’a warto wyróżnić takie marki jak: Spigen, Ringke, Supcase, ESR i SpaceCase.

Podobnie jak przy wyborze szkła hartowanego lub folii ochronnej, w przypadku etui również w dużej mierze liczy się rodzaj zagrożeń na jakie narażony jest telefon Apple’a. Dla osób aktywnych polecamy zakup pokrowców pancernych, wyposażonych w wzmacnianie narożniki, odporne na uderzenia i pochłaniające wstrząsy. Taki rodzaj ochrony świetnie sprawdzi się nawet w ekstremalnych sytuacjach. Chcąc zachować naturalny wygląd i kolor iPhone’a warto sięgnąć po przezroczyste etui, które dodatkowo podkreśli naturalny kształt telefonu. Wbrew powszechnej opinii bezbarwne pokrowce również stanowią skuteczną ochronę w codziennym użytkowaniu.

Szkło hartowane i etui – ochrona idealna

Dla każdego posiadacza smartfona nie ma chyba nic gorszego, jak pęknięty albo co gorsza niedziałający telefon. Dlatego bez względu na to czy intensywnie użytkujemy naszego iPhone’a czy też nie, ważne jest żeby zabezpieczyć go przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Kupując telefon za kilka tysięcy złotych, warto zainwestować kilkadziesiąt lub kilkaset na etui i ochronę ekranu, które zapewnią nam spokojne korzystanie z telefonu, bez obaw o jego awarię. Dodatkowo dzięki obudowie zachowamy na dłużej jego piękny i naturalny wygląd bez zabrudzeń i zarysowań.


Artykuł przygotowany przez partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.