Jak wymazać zawartość iPhone bez instalacji oprogramowania przez iTunes/Finder i znajomości kodu?

Jak wymazać zawartość iPhone bez instalacji oprogramowania przez iTunes/Finder i znajomości kodu?

Jak wymazać zawartość iPhone bez instalacji oprogramowania przez iTunes/Finder i znajomości kodu?

0

Wielu geeków chcąc zachować aktualną wersję iOS choćby po to, aby móc wykonać Jailbreak, poszukuje odpowiedzi jak wymazać zawartość pamięci iPhone, bez dostępu do telefonu (na przykład zablokowany zbyt dużą ilością źle wpisanego hasła), bez instalacji systemu przez iTunes, kótry zawsze wgrywa najnowszą dostępną wersję iOS. Dzięki aplikacji Fixm8 The Ultimate iOS Utylity 1.0 można wymazać zawartość urządzenia, bez podwyższania wersji iOS podczas instalacji. Jak wymazać zawartość iPhone bez instalacji oprogramowania przez iTunes/Finder?

Krok 1: Wyłącz Gatekeeper w macOS

Jeżeli masz już wyłączone zabezpieczenia Apple w swoim komputerze, możesz przejść do kolejnego kroku. Jeżeli nie, w pierwszej kolejności musimy mieć wyłączone zabezpieczenie Gatekeeper w naszym komputerze z macOS. W tym celu wystarczy uruchomić terminal i użyć odpowiedniej komendy. Dokładny opis Jak ominąć blokadę Gatekeeper i móc uruchomić program pobrany z internetu w MacOS? znajdziecie po kliknięciu w link i przejściu do tak zatytułowanego akapitu w tymże artykule.

Krok 2: Wykonaj Jailbreak za pomocą checkra1n

Najlepiej pobrać najnowszą wersję checkra1n, która jest dostępna. Ten artykuł powstał na bazie checkra1n 10.2. Aplikacje checkra1n pobierzecie ze strony projektu.

Po pobraniu i zainstalowaniu oprogramowania, należy uruchomić program. Jeżeli program nie chce się uruchomić, zapewne macie włączone zabezpieczenie Gatekeeper na Waszych Macach. Tu znajdziecie krótki opis jak wyłączyć Gatekeeper na macOS. Gdy aplikacja się uruchomi, będzie wyglądać o tak:

Checkra1n 0.10.2 aktualnie posiada pełne wsparcie dla iOS 13.5 i starszych. Jednak dla iOS 13.5.1 jest już wersja testowa, która działa bardzo stabilnie. By skorzystać z wersji testowej dla iOS 13.5.1, wystarczy w programie Checkra1n nacisnąć Options, a następnie w wyświetlonym oknie zaznaczyć ptaszkiem Allow untested iOS/iPadOs/tvOs version.

Polecam również odznaczenie ptaszka przy Dark Blockchain. Dlaczego nie wiem, ale cholera wie co to za blockchain i może lepiej nie brać w tym udziału 😉 Następnie wciskamy Back. W telefonie wyłączamy funkcję Find My iPhone (Ustawienia > IMIE I NAZWISKO > Lokalizator> Znajdź mój iPhone > Wyłącz ) i podłączamy nasz telefon, w którym wcześniej dobrze jest mieć zrobioną kopię zapasową. Telefon zostanie wykryty.

Wciskamy Start. Program poinformuje nas planszą o ryzyku. Wciskamy OK.

Kolejna plansza jest czysto informacyjna. Wciskamy Next. Telefon przełączy się w tryb Recovery z komputerem i kabelkiem na ekranie.

Kolejny ekran, to informacja o tym, że musimy ręcznie wprowadzić telefon w tryb serwisowy DFU. To w zasadzie jedyna, ale najtrudniejsza część dla nieobytych użytkowników, gdyż wymaga precyzyjnego wykonywania wyświetlonych w języku angielskim komend. Tu w zależności od podłączonego telefonu komendy będą inne (inne przyciski do naciskania). Wyświetlone komendy na poniższym ekranie są dla modelu 7. Należy wcisnąć Start i wykonywać pogrubione komendy zgodnie z tym, co wyświetla aplikacja.

Jeżeli nie uda się Wam za pierwszym razem, to bez stresu. Tylko tym, którzy to robili wielokrotnie się udaje ;-). W przypadku nieprawidłowego wykonywania komend na końcu pojawi się błąd o wprowadzeniu urządzenia w tryb DFU. Wystarczy zacząć od nowa, aż do skutku. Gdy telefon zostanie wykryty w trybie DFU. pojawi się komunikat o sukcesie, a program rozpocznie pracę.

Na ekranie telefonu pojawią się informacje o wykonywanych komendach wprowadzania urządzenia w tryb Jailbreak.

Całość będzie trwała kilkadziesiąt sekund. Po zakończeniu procesu wprowadzania w tryb Jailbreak, pojawi się informacja o zakończeniu, a telefon uruchomi się ponownie.

Krok 3: Pobierz i zainstaluj Fixm8

Jeżeli wyłączyłeś Gatekeeper, to możesz już instalować dowolne aplikacje z internetu, także te niepodpisane przez Apple. Do usunięcia zawartości telefonu potrzebujesz programu Fixm8. Pobierzesz go poniżej.

Fixm8_1.0.zip (64 pobrania)

Program instalujemy na komputerze i uruchamiamy.

Jeżeli pojawi się informacja, że program jest uszkodzony lub pochodzi od niezidentyfikowanego dewelopera, oznacza to, że Gatekeeper nie został poprawnie wyłączony. Wyłącza Gatekeeper i spróbuj ponownie. Jeżeli  wszystko będzie OK, program się zainstaluje i będziesz mógł go włączyć.

Złamany za pomocą Jailbreaku telefon lub tablet będzie widoczny dla komputera i aplikacji fixm8.

Wciskamy Erase Device.

Potwierdzamy Yes.

Pojawi się komunikat informujący o tym, że zerowanie się powiodło. Po chwili telefon rozpocznie czyszczenie.

Po chwili rozpocznie się przeładowanie systemu. Wersja iOS pozostanie bez zmian.

Jak wymazać zawartość iPhone bez instalacji oprogramowania przez iTunes/Finder?

5/5 - (1 vote)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *