Home Artykuły Jak wyczyścić pamięć RAM w telefonie iPhone X
Jak wyczyścić pamięć RAM w telefonie iPhone X

Jak wyczyścić pamięć RAM w telefonie iPhone X

0

Jeśli twój iPhone X zaczyna mulić, a aplikacje zachowują się nieprzewidywalnie spróbuj wyczyścić pamięć RAM. Dzięki tej prostej i bezpiecznej operacji zwiększą się szybkość i stabilność działania telefonu.

iOS jest bardzo dobrze przemyślanym systemem i zazwyczaj do poprawnego działania nie wymaga konserwacji czy innych działań ze strony użytkownika. System potrafi sam sprawnie zarządzać pamięcią RAM, usuwając z niej niepotrzebne dane, by zrobić miejsce dla aplikacji czy usług, które aktualnie jej potrzebują. Niestety źle napisane aplikacje mogą zdestabilizować działanie systemu poprzez zapełnienie pamięć RAM. Zamknięcie takiej problematycznej aplikacji na siłę niestety nie rozwiązuje problemu. Choć aplikacja znika z oczu użytkownika to w dalszym ciągu może pochłaniać zasoby systemowe. W tej sytuacji najprostszym rozwiązaniem jest wyczyszczenie pamięci RAM.

Metoda czyszczenia pamięci RAM w każdy modelu iPhone’a jest podobna. Jednak procedurę łatwiej przeprowadzić w iPhone’ach z przyciskiem Home. Bez tego przycisku wyczyszczenie pamięci wymaga nieco przygotowań.

Krok 1 – aktywuj na swoim iPhonie X AssistiveTouch

Uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz Dostępność. W sekcji Ruch i motoryka wybierz Dotyk. Na karcie dotyk wybierz AssistiveTouch, następnie przesuń w prawo przełącznik przy opcji AssistiveTouch. Na ekranie wyświetli się wirtualny przycisk Początek.

Krok 2 – rozpocznij wyłączanie telefonu aplikacją Ustawienia

Wróć do ekranu Ogólne w aplikacji Ustawienia, następnie przewiń ekran do samego dołu i wybierz opcję Zamknij. Musisz do zrobić poprzez aplikację Ustawienia. Jeśli będziesz próbował zamknąć telefon standardowo przy pomocy przycisków, czyszczenie pamięci RAM nie zostanie wykonane.

Krok 3 – rozpocznij procedurę czyszczenia pamięci RAM

Dotknij ikony AssistiveTouch na ekranie, a następnie dotknij i przytrzymaj wirtualny przycisk Początek, do momentu aż ekran na chwilę zgaśnie i pojawi się prośba o odblokowanie telefonu za pomocą kodu. Powyższa procedura powoduje wyczyszczenie pamięci RAM. Usuwane są wszystkie procesy aplikacji, poza procesami systemowymi. Z pamięci zostają także usunięte wszystkie pliki tymczasowe. Co prawda ostatnio uruchamiane aplikacje w dalszym ciągu będą widoczne w menadżerze aplikacji, ale gdy wybierzesz którąś z nich, zostanie ponownie uruchomiona.

Porada: jeśli zamierzasz częściej korzystać z AssitiveTouch, możesz ustawić skrót do aktywacji i dezaktywacji. W głównym menu aplikacji Ustawienia wybierz Dostępność, a następnie przewiń ekran w dół do sekcji Ogólne i wybierz opcję Skrót dostępności Upewnij się, że opcja AssistiveTouch jest aktywa. Po trzykrotnym naciśnięciu bocznego przycisku ikona AssistivTouch pojawi się na ekranie, lub z niego zniknie. Jeśli jako skrót ułatwień dostępu zaznaczono więcej niż jedną rzecz, trzykrotne wciśnięcie bocznego przycisku otworzy menu, w którym jedną z opcji będzie AssistiveTouch.

Jak wyczyścić pamięć RAM w telefonie iPhone X

5/5 - (2 votes)
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *