Jak uzyskać efekt portretu ze światłem scenicznym z iPhone X na starszych urządzeniach bez Jailbreak’a

Jak uzyskać efekt portretu ze światłem scenicznym z iPhone X na starszych urządzeniach bez Jailbreak’a

0

IPhone X posiada wiele nowych „bajerów”, które Apple zarezerwowało tylko dla niego, jedną z takich nowości jest funkcja oświetlenia portretowego. Użytkownikom udało się jednak uzyskać ten „ficzer” również na starszych urządzeniach, takich jak na przykład iPhone 7 Plus. Wykonanie jest możliwe bez posiadania Jailbreak’a na czystym IOS’ie. Jak uzyskać efekt portretu ze światłem scenicznym z iPhone X na starszych urządzeniach? Proces nie jest skomplikowany, składa się bowiem tylko z pobrania jednej aplikacji. 

 efekt portretu ze światłem scenicznym z iPhone X

Apple wprowadzając do oferty urządzenie posiadające dwa obiektywy – iPhone 7 Plus, ustawiło poprzeczkę konkurencji jeszcze wyżej i dalej. Telefon cechował się znacznie lepszymi parametrami od poprzedników, dzięki czemu mobilna fotografia stanęłą na jeszcze wyższym poziomie. Od dnia premiery minęło około 2 lat, ale przy dzisiejszych flagowcach zarówno Apple i konkurencji, iPhone 7 Plus nie ma się czego wstydzić. W porównaniu do iPhone’a X nie posiada on jednak trybu oświetlenia portretowego ale na chwilę obecną jest możliwość przeskoczyć tę barierę.

 efekt portretu ze światłem scenicznym z iPhone X na starszych urządzeniach krok 2

Aplikacja „ Focos” skierowana jest do użytkowników posiadających iPhone’y z dwoma obiektywami na tyle urządzenia, kwalifikujące się urządzenia to – iPhone 7 Plus, 8 Plus i iPhone X. Aplikacja umożliwia tworzenie zdjęć o dużej głębi ostrości w różnych sytuacjach oświetleniowych. Według mnie i wielu innych recenzujących ten program osób, program pozwala uzyskać lepsze efekty niż standardowa aplikacja od Apple.

 efekt portretu ze światłem scenicznym z iPhone X na starszych urządzeniach krok 3

Dla użytkowników iPhona 7 Plus jest to aplikacja, którą powinni mieć zainstalowaną na swoich urządzeniach. Jeśli nie posiadacie nowszych urządzeń od Apple, a chcielibyście posiadać wspomnianą opcję i nie posiadacie Jailbreak’a, to aplikacja „Focos” pozwoli to uzyskać.

Oceń post
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *