Sprawdź stan zużycia baterii w iPhone nim będzie za późno!

Sprawdź stan zużycia baterii w iPhone nim będzie za późno!

Sprawdź stan zużycia baterii w iPhone nim będzie za późno!

0

Kiedy wymienić baterię w iPhone? Najlepiej w chwili, gdy zauważymy, że urządzenie mimo pełnego naładowania bardzo szybko się rozładowuje, wyłącza mimo niewyładowania do końca lub wyraźnie pracuje wolniej niż kiedyś. Dużym ułatwieniem jest to, że można sprawdzić stan zużycia baterii w iPhone. Warto to zrobić, ponieważ zużyta bateria w iPhone może nie tylko zniszczyć nam ekran, ale może być również niebezpieczna.

Jak sprawdzić stan zużycia baterii w iPhone?

W sieci można znaleźć co najmniej kilkadziesiąt sposobów na to jak sprawdzić stan baterii. W samym AppStore jest całe mnóstwo różnego rodzaju appek, które w mniej lub bardziej przystępny sposób pokazują zużycie ogniwa zainstalowanego w telefonie. Niestety, jak pokazały moje doświadczenia, apki te często przekłamują właściwy stan ogniwa, prezentując różne poziom zużycia w zależności od kolejnego ich włączenia.

Jak sprawdzić stan zużycia baterii w iPhone?

Dlatego najbardziej wiarygodnym sposobem jest odczytywanie wartości zużycia baterii z elektroniki baterii i ich indywidualna interpretacja. Do oczytania parametrów najlepiej użyć programu iBackupbot lub innego pozwalającego na połączenie się z elektroniką baterii. O tym w jaki sposób odczytać parametry zużycia baterii iPhone napisałem w dalszej części artykułu.

Czym grozi zużyta bateria w iPhonie?

Poza naturalnym zużyciem baterii w wyniku eksploatacji urządzenia, baterię należy wymienić także w kilku innych sytuacjach.

  • Po pierwsze, gdy zauważymy, że nasz telefon wyraźnie zwolnił. Apple przyznało się do celowego spowalniania swoich urządzeń z systemem iOS, w których parametry baterii uległy pogorszeniu. Oficjalnie ma to zapobiegać wyłączanie się telefonów w chwili, gdy zapotrzebowanie na energię jest duże (uruchomiona kamera, nawiązanie połączenia wideo itd.), a kiedy to ogniwo z racji swojej pomniejszonej pojemności nie jest w stanie skumulować potrzebnej energii zapewnić jej dostatecznie tyle, by uruchomiony proces mógł zostać wykonany.

Twój iPhone działa wolniej niż kiedyś? Wiemy dlaczego i jak sobie z tym poradzić.

Poniżej wideo prezentujące działanie telefonu ze zużytą baterią oraz obok ten sam telefon po wymianie baterii. Różnią w działaniu systemu jest ogromna, co widać szczególnie przy uruchamianiu aplikacji, ładowaniu stron internetowych itd.

 

 

  • Po drugie, gdy podczas chłodniejszy dni zauważymy, że nasz telefon samoczynnie, bez powodu zaczyna się wyłączać. Taki objaw jednoznacznie należy interpretować jako zużycie ogniwa baterii. Bateria taka wymaga wymiany.

Co zrobić, gdy iPhone wyłącza się na mrozie?

  • Po trzecie, gdy zauważymy dziwne plamy na ekranie, a podczas naciskania na ekran obraz ulega falowaniu. Są to pierwsze objawy puchnięcia ogniwa. Ich bagatelizowanie może być nie tylko niebezpieczne dla samego smartfonu, gdyż bateria potrafi spuchnąć tak bardzo, że może rozsadzić jego ekran. Jest także bardzo niebezpieczna dla nas, ponieważ może dojść do samozapłonu urządzenia i poparzenia nas. Samo urządzeniu w wyniku takiego samozapłonu najczęściej nadaje się do utylizacji lub w najlepszym wypadku bardzo drogiej naprawy.

 

 

Wymiana baterii w iPad

Baterie stosowane w tabletach Apple iPad są bardzo potężne. Ich pojemność wynosi nawet kilka tysięcy mAh, toteż ich zużywanie nie postępuje tak szybko jak w przypadku telefonów, których baterie są znacznie mniejsze. Także sposób użycia tabletu jest zupełnie inna. Tablet raczej mało kto ładuje codziennie tak jak telefon, to też ilość cykli ładowania w tym samym okresie użytkowania w przypadku telefonu będzie znacznie większa niż tabletu.

Wymiana baterii w iPad szczecin

Nie oznacza to jednak, że tablety iPad są wolne od problemu zużywającej się baterii. Szczególnie te intensywnie użytkowane podlegają takiemu samemu cyklowi eksploatacji co inne urządzenia bateryjne. W ostatnim czasie zauważyliśmy, że kolejna generacja tabletów, a konkretnie iPad Air zaczyna się u nas pojawiać dużo częściej niż jeszcze rok temu właśnie na usługę wymiany baterii w wyniku zużycia.

 

Objawy zużycia baterii w iPad są tożsame ze smartfonami. Tu również tablety zaczynają pracować znacznie wolniej niż przedtem. Zdarzają się także takie, które pozwalają na prace wyłącznie pod kablem zasilania, gdyż po jego odłączeniu same się wyłączają przy najprostszych działaniach.

Bateria w iPadzie również ulega procesowi chemicznego starzenia, co także doprowadza do jej puchnięcia. W konsekwencji na ekranie tabletu zaczynają pojawiać się białe prześwity, widoczne głownie na białym tle. Obraz zaczyna przy nacisku falować. W konsekwencji ekran tabletu zaczyna się rozklejać lub w najgorszym wypadku pęka.

Wymiana baterii w iPhone 6

iPhone 6 to obecnie najpopularniejszy model iPhone’a, który znajduje się na rynku. Nic więc dziwnego, że ten już kilkuletni model jest jednym z najczęściej u nas goszczącym na wymianę baterii. W wielu modelach znajdują się baterie jeszcze sprzed 2015 roku, które niestety puchną i zaczynają rozsadzać ekran.

Wymiana baterii w iPhone 6 w naszym serwisie trwa około 15 minut. Wykonywana jest od reki. Nie trzeba się umawiać na wymianę ponieważ urządzeń tych naprawiamy tak wiele, że zawsze wszystkie części zamienne mamy na miejscu w magazynie.

Bateria w iPhone 6 powinna z powodzeniem wytrzymać około 400-500 cykli ładowania bez widocznych dla użytkownika oznak wyeksploatowania.

Wymiana baterii w iPhone 6S

iPhone 6S to urządzenie, które niestety obarczone jest wadą fabryczną baterii. Urządzenia z początku produkcji niestety w większości wypadków mają zainstalowane wadliwe ogniwa, do czego Apple się przyznało i nawet przez jakiś czas oferowało wymianę w ramach akcji serwisowej. Niestety nie każdy właściciel o niej wiedział, toteż wiele telefonów iPhone 6S posiada wadliwą baterię.

Wymiana baterii w iPhone 6S

Wada objawia się w postaci dużych skoków naładowania baterii. Widać to szczególnie, gdy uruchomimy procentową informację na temat poziomu naładowania baterii. Wadliwe akumulatory potrafią w chwilę zmienić stan naładowania o kilkadziesiąt procent, a po wyłączeniu i włączeniu bateria znów zaczyna pokazywać znacznie wyższy poziom naładowania niż przed chwilą.

Wymiana baterii w iPhone 6S szczecin

Dodatkowo takie wadliwe ogniwo nie zapewni sprawnego działania w niskich i wysokich temperaturach. Telefon będzie się niespodziewanie wyłączał. Wymiana baterii w iPhone 6S trwa około 15 minut. Usługa realizowana jest od ręki, bez pozostawiania telefonu w naprawie.

Wymiana baterii w iPhone 6S w szczecinie

Wymiana baterii w iPhone 7

Telefon iPhone 7 to stosunkowo młody model na rynku, jednak wielokrotnie trafiały do nas egzemplarze wyeksploatowane do takiego stopnia, że bateria zaczynała puchnąć i wypierała ku gó®ze ekran.

Wymiana baterii w iPhone 7

Jak wiadomo wymiana ekranu w iPhone 7 to niemały aydatatek, dlatego warto kontrolować stan pojemności zainstalowanego ogniwa oraz ilość cykli ładowania.

Wymiana baterii w iPhone 7 szczecin

Wymiana baterii w iPhone 7 realizowana jest w naszym serwisie w około 20 minut. Wymiana ogniwa jak w przypadku innych modeli nie powoduje utraty danych. Jest usługą bezpieczną, a na same ogniwo serwis udziela gwarancji.

Wymiana baterii w iPhone 7 w szczecinie

Wymiana baterii w iPhone 5S

iPhone 5S to bardzo popularny telefon. Wiele osób nie rozstało się z nim od wielu lat z powodu niewielkich gabarytów w stosunku do nowych modeli iPhone’a. Nic więc dziwnego, że takie kilkuletnie telefony każdego dnia trafiają do nas z napuchnięta baterią. Co gorsza, wiele z nich choć miało wymienianą baterię, to często na kiepski, tani zamiennik, który puchnie jeszcze bardziej i szybciej niż fabryczne ogniwo.

Wymiana baterii w iPhone 5S Szczecin

Wymiana baterii w iPhone 5S w Szczecinie odbywa się od ręki. Usługa wykonywana jest w czasie około 15 minut.

 

 

Kiedy wymienić baterię w iPhone?

  • Jeżeli zauważalnie czas na pracy na jednym pełnym naładowaniu jest krótki. Tu jednak warto zauważyć, że za taką postać rzeczy nie koniecznie musi odpowiadać zużyta bateria lub nie tylko ona. Bardzo często za nadmierne zużycie energii odpowiada uszkodzony układ zasilania TRISTAR, często nazywany układem U2, choć w zależności od modelu przybiera on w rzeczywistości różne oznaczenia (U2 dla 5S, U1700 dla 6 czy U4500 dla 6S). Profesjonalny serwis nie tylko wykona testy baterii, ale przed jej wymianą dokona pomiarów samej płyty by ustalić czy zużycie baterii nie jest wynikiem nadmiernego jej rozładowywania przez uszkodzony układ zasilania.
  • Jeżeli telefon nieoczekiwanie wyłącza się na zimnie lub przy bardziej zasobożernych działaniach wyłącza się. Oznacza to, że ogniwo nie potrafi skumulować odpowiedniego zapasu energii i wymaga wymiany.
  • Jeżeli ogniwo zaczyna puchnąć. To bardzo niebezpieczna sytuacja i jeżeli zauważymy pierwsze objawy puchnięcia, należy bezzwłocznie udać się do serwisu w celu jej wymiany.
  • Jeżeli pojemność baterii odbiega od jej natywnej pojemności o więcej niż 30 procent. Pojemność baterii sprawdzimy przy użyciu aplikacji iBackupbot.
  • Jeżeli ilość cykli ładowania przekracza wartość 600-700. Technologia ogniw litowych zapewnia niezmienną wydajność do pierwszych 300-360 cykli ładowania. Po przekroczeniu tej ilości, pojemności baterii, a co za tym idzie jej wydajność spada liniowo.
  • Jeżeli nasze urządzenie wyraźnie działa mniej sprawnie niż kiedyś. Tu warto sprawdzić stan zużycia baterii za pomocą iBackupBot i odczytać jej parametry, które jednoznacznie potwierdzą jej zużycie.

Jak odczytać parametry zużycia baterii za pomocą iBackupBot?

Program dostępny jest na platformie Windows oraz MacOS.

Jak odczytać parametry zużycia baterii za pomocą iBackupBot

Wystarczy odblokowany telefon podłączyć do komputera, uruchomić program i z zakładki Devices wskazać nasze urządzenie. Następnie w głównym oknie kliknąć w odnośnik More information.

Po krótkim odczycie pojawi się informacja o parametrach baterii. Nas najbardziej interesuje CycleCount, DesignCapacity oraz FullChargeCapacity.

Pierwszy parametr informuje nas o ilości cykli ładowania. Kolejny to informacja o tym ile fabrycznie nowa bateria posiada pojemności, wyrażonej w jednostce mAh. FullChargeCapacity to natomiast parametr faktycznej, odczytanej pojemności z naszego ogniwa. Najlepiej testować baterię w pełni naładowaną. Jeżeli ilość cykli ładowania znacząco przekracza 300, a przy tym pojemność rzeczywista jest co najmniej o 200-500 mAh niższa od tej, którą bateria ma wyjeżdżając z fabryki, należy poważnie rozważyć jej wymianę. Zużyta bateria to nie tylko krótszy czas pracy na jednym pełnym ładowaniu. To także obawa o to, że telefon w każdej chwili może się wyłączyć w najmniej spodziewanym momencie, najczęściej wtedy, gdy najbardziej go potrzebujemy. To także spadek wydajności procesora, przez co nasz telefon zwalnia niemal o połowę.

 

Gdzie wymienić baterię w iPhone i iPad w Szczecinie?

APPLEMOBILE.PL

Wojska Polskiego 50 (wejście od Jagiellońskiej 84)

tel: 500 132 200

tel: 889 277 288

https://serwis.applemobile.pl

@ serwis(małpa)applemobile.pl

 

W celu wymiany baterii zachęcamy do skorzystania z usługi jej wymiany w naszym serwisie. APPLEMOBILE.PL to pierwszy autoryzowany serwis pogwarancyjny MyApple w Szczecinie. Oferujemy kompleksowe naprawy sprzęt Apple wszystkich generacji. Usługa wymiany baterii realizowana jest na miejscu, bez pozostawiania sprzętu w serwisie. Nie trzeba się umawiać na jej wymianę. Wystarczy nas odwiedzić w godzinach 9-17 w dni powszednie, kiedy pracują nasi technicy. Czas realizacji usługi to około 20 minut w przypadku telefonów iPhone. W tabletach iPad wymiana baterii realizowana jest wciągu 1 dnia roboczego. Na naprawę udzielana jest gwarancja. Przed wymianą baterii nasi technicy dokonają diagnozy baterii, bezpłatnie wykonana dostanie diagnostyka ogniwa przy użyciu testera sprawdzającego jej zużycie oraz pojemność. Sprawdzone zostanie także prawidłowe działanie układu zasilania TRISTAR.

Serwis APPLEMOBILE.PL znajduje się w Szczecinie przy ulicy Wojska Polskiego 50 (naprzeciw delikatesów, wejście od strony Jagiellońskiej 84). Punkt czynny się w godzinach 9-19 oraz 9-14 w soboty. Jednak naprawy realizowane są wyłącznie w dni powszednie w godzinach 9-17.

W razie wszelkich pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerami telefonów 500 132 200 oraz 889 277 288.

W naszym serwisie można zupełnie bezpłatnie sprawdzić stan zużycia baterii pod testerem. Zapraszamy w dni powszednie w godzinach 9-17 wszystkich, którzy chcą sprawdzić parametry baterii i dowiedzieć się czy jest to już moment do jej wymiany.

5/5 - (1 vote)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *