
Jak sprawić by Twój AirTag był bardziej użyteczny?
Od roweru przez portfel po psa, Apple AirTag pomoże Ci z łatwością odnaleźć zagubione rzeczy. To fantastyczne urządzenie w parze ze świetną aplikacją naprawdę może ułatwić życie Niestety jego twórcy zapomnieli o jednej rzeczy. Bez dodatkowych akcesoriów ie ma sposobu na przymocowanie go do rzeczy, a kupienie breloczka od Apple będzie Cię kosztować więcej niż samo urządzenie. Chcesz przyczepić AirTag do kluczy lub portfela? Oto sposoby, aby to zrobić i zaoszczędzić pieniądze.
Uwaga: dokonywanie modyfikacji AirTag spowoduje utratę gwarancji, a otwarcie urządzenia może być trudne bez powodowania uszkodzeń. Redakcja serwisu Applemobile.pl ani autor niniejszego tekstu nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce poniższych wskazówek.
Karta AirTag do portfeli
Jednym z zastosowań AirTag sugerowanym przez Apple jest śledzenie portfela. Jednak łatwo się przekonać, że AirTag jest zbyt obszerny do tego celu. Noszenie AirTag w przegródce na monety też nie jest dobrym pomysłem, bo duża ilość metalu wokół AirTag tłumic sygnał przez co lokalizator stanie się bezużyteczny. Znany internetowy youtuber technologiczny Andrew Ngai doszedł do wniosku, że może rozwiązać ten problem, dokonując zmian we wnętrzu AirTaga.
Wewnątrz AirTag skrywa baterię i pionowo ułożoną płytkę drukowaną. To dobra wiadomość dla każdego, kto chce zmniejszyć grubość AirTag, zmieniając rozmieszczenie komponentów.
Aby to zrobić, należy wyjąć baterię i płytkę drukowaną (PCB) z plastikowej obudowy. Jest to delikatny proces, ponieważ płytka drukowana jest przyklejona do zewnętrznej powłoki, a aby ją usunąć, będzie trzeba użyć opalarki do zmiękczenia kleju i ostrza, aby delikatnie podważyć płytkę.
Na potrzeby tego projektu Ngai zaprojektował wydrukowaną na drukarce 3D kartę, do której pasuje bateria i płyta. Dodał również równolegle drugą baterię CR2032, wydłużając żywotność baterii do 2 lat.
Warto zauważyć, że po zmianie obudowy głośność dźwięku AirTag wynosi około 70-80% względem oryginału, ze względu na różnice w materiałach użytych do wykonania obudowy AirTag. Nie jest to jednak takie złe, biorąc pod uwagę, że nowa karta AirTag mieści się równo w portfelu o szerokości 3,2 mm.
Wywierć otwór na klucze
Gdyby tylko AirTag był wyposażony w otwór, mógłbyś łatwo przymocować go do kluczy i nigdy ich nie zgubić. Niestety Apple wymusza zakup dodatkowych akcesoriów, aby AirTag mógł służyć tak prozaicznemu celowi jak breloczek. Jednak potrzeba jest matką wynalazków.
Chłopaki z serwisu iFixit całkowicie rozebrali AirTag, a przy okazji, odkryli miejsce, gdzie najlepiej jest wywiercić otwór samemu.
Pamiętaj, że niebezpieczne zadanie, łatwo jest w ten sposób zniszczyć AirTag więc upewnij się, że wiesz, co robisz. Kiedy już nabierzesz pewności siebie, będziesz potrzebować wiertła 1/16 cala 1,5 w PL i imadła, aby utrzymać AirTag na miejscu.
Najpierw otwórz urządzenie i wyjmij baterię. Możesz to zrobić za pomocą dwóch kciuków, aby obrócić błyszczącą metalową pokrywę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Na szczęście film pokazuje dokładną pozycję do wiercenia, którą można następnie zaznaczyć pisakiem. Następnie przewiercić plastik. Na koniec sprawdź, czy AirTag nadal paruje się z telefonem i pamiętaj, że teraz będziesz potrzebować uszczelniacza, który pomoże zakryć szczelinę, aby chronić wnętrze AirTaga przed uszkodzeniem przez wodę i kurz.
Drukowane na drukarce 3D akcesoria do twojego drona, roweru lub psa
Jeśli masz drukarkę 3D, możesz łatwo stworzyć własne akcesorium AirTag. Entuzjasta technologii Neo Chan wymyślił sześć różnych projektów drukowanych w 3D, które pomogą Ci przyczepić AirTag do czegokolwiek.
Sugerowanym materiałem do użycia w tym przypadku jest TPU (termoplastyczny poliuretan), a nie PLA (kwas polimlekowy), ponieważ plastik musi być wystarczająco elastyczny, aby „zatrzasnąć” AirTag na swoim miejscu.
Jednym z najciekawszych projektów jest uchwyt AirTag montowany na dronie. Chan ma drona Mavic Pro, a dzięki wydrukowanemu w 3D uchwytowi na AirTag, możesz zamontować tracker na dronie za pomocą kilku plastikowych opasek. To podejście „miękkiego mocowania”, jak nazywa to Chan, zapewnia urządzeniu elastyczność w przypadku awarii, co oznacza, że masz mniejszą szansę na uszkodzenie AirTag. W akcji AirTag doskonale nadaje się do lokalizowania zgubionego drona. Na obszarze 30 m Chan był w stanie zlokalizować drona w około 5-6 minut.
Inne projekty obejmują prosty brelok z nadrukiem 3D, który umożliwia przypięcie AirTag do obroży psa, a także konstrukcję z mocowaniem na pasek, która ułatwia przymocować AirTag do przedmiotów takich jak statyw lub aparat. Wreszcie wydrukowany na drukarce 3D model jednaj z osłon w rowerze zakrywa AirTag, dzięki czemu nie można go zidentyfikować. Aby jeszcze bardziej ukryć AirTag, można dodać odbłyśnik, dzięki czemu będzie wyglądał jak kolejn element odpowiedzialny za widoczność Twojego roweru.
Trwale osadź tag AirTag w wydruku 3D
Derek Quenneville wpadł na pomysł aby zamknąć AirTag na stałe wewnątrz obiektu. Istnieją dwie metody, z których można skorzystać, posługując się drukarką 3D. Pierwsza metoda wykorzystuje drukowanie addytywne i po prostu polega na wstrzymaniu drukarki w połowie procesu, a następnie włożeniu AirTag. Po włożeniu kontynuuj drukowanie, aby uszczelnić tracker wewnątrz. Druga metoda wykorzystuje druk żywiczny 3D. W tym przykładzie Quenneville zaprojektował rzeźbę z komorą na dole do przechowywania AirTag. Po utwardzeniu rzeźby umieszcza AirTag w komorze i wypełnia ją żywicą. Korzystając z tych sposobów nie stracisz wydrukowanego obiektu 3D, dopóki bateria się nie wyczerpie.