Home Newsy Jak przesłać duży plik wideo z iPhone’a do iPhone’a
Jak przesłać duży plik wideo z iPhone’a do iPhone’a
0

Jak przesłać duży plik wideo z iPhone’a do iPhone’a

0

Pliki wideo nakręcone najnowszymi iPhone’ami mogą ważyć nawet 400 MB/minutę. Niestety wraz ze wzrostem wagi plików pojawia się problem z przesłaniem ich do innych urządzeń. Na szczęście iOS udostępnia dwa narzędzia do transferu dużych plików – AirDrop o Mail Drop.

Problem z transferem dużych plików bierze się z ograniczeń systemowych. Poczta elektroniczna w swym zamyśle nie była przewidziana do przesyłania dużych załączników. Załącznik do wiadomości w aplikacji Mail na iPhone może ważyć maksymalnie 20 MB. Nieco lepiej jest z komunikatorami, opartymi na nowych technologiach. Na przykład w iMessage, pojedynczy plik załączony do wiadomości może mieć wagę 100 MB. Niestety to też niewiele w dzisiejszych czasach. Jednak z pomocą przychodzą dwie metody przesyłania plików wymyślone przez Apple – AirDrop i MailDrop. Obie pozwalają na przesyłanie pomiędzy iUrządzeniami plików o wadze do 5 GB.

Różnica między AirDrop a Mail Drop

Co to jest AirDrop?

AirDrop to opracowana przez Apple metoda bezpiecznego przesyłania plików między iUrządzeniami. Do przesyłania plików wykorzystywane są jednocześnie moduł Bluetooth i moduł Wi-Fi wbudowany w iUrządznie. Transfer pliku nie wymaga podłączenia do Internetu, lokalnej sieci Wi-Fi ani nawet do routera Wi-Fi. Dzięki temu pliki między iUrządzeniami można przesyłać w dowolnym miejscu, bez infrastruktury sieciowej. Jedyną wadą AirDrop jest to, że iUrządzenia nie mogą być daleko od siebie. Odległość wynosi maksymalnie 10 metrów i wynika ze specyfiki technologii Bluetooth. Zaletami AirDrop są dość szybki transfer (plik o wadze 1 GB można przesłać w około minutę) oraz bezpieczeństwo (iUrządzenia tworzą swoją sieć Wi-Fi peer-2-peer, dane nie są przesyłane przez Internet).

Co to jest Mail Drop?

MailDrop to metoda przesyłania dużych plików w oparciu o chmurę iCloud. W przeciwieństwie do AirDrop, MailDrop do działania wymaga dostępu do sieci Internet. Plik z jednego urządzenia przesyłany jest najpierw do iCloud, następnie do urządzenia odbierającego wysyłany jest link do pliku. Na pobranie pliku odbiorca ma 30 dni.

Przesyłanie plików przez AirDrop

Jak włączyć AirDrop?

Sposób I

  1. Przesuń palcem z dołu do góry ekranu, by wyświetlić Centrum Sterowania.
  2. Wciśnij i przytrzymaj sekcję ikon odpowiedzialnych ze usługi sieciowe.
  3. Z rozszerzonego menu wybierz ikonę AirDrop.
  4. Włącz odbieranie plików. Możesz ja odbierać od wszystkich lub tylko od kontaktów z książki adresowej.

Sposób II

  1. Uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz Ogólne i AirDrop.
  2. AirDrop pozwala na odbieranie plików od wszystkich lub tylko od osób z listy kontaktów. Wybierz opcję, która Ci odpowiada. Tu możesz też wyłączyć całkiem możliwość odbierania plików przez AirDrop.

Jak wysłać plik korzystając z AirDrop?

 

1.Upewnij się, że oba iUrządzenia nie są od siebie dalej niż 10 metrów.
2a. [iOS 7.x – 12.x] Na telefonie z którego wysyłasz plik uruchom aplikację zdjęcia i wybierz plik, który chcesz wysłać. Następnie wybierz ikonę udostępniania. Odczekaj chwilę aż miejscu ikony AirDrop pojawi się ikona symbolizująca drugi telefon, następnie kliknij ją.

2b. [iOS 13.x]  Na telefonie z którego wysyłasz plik uruchom aplikację zdjęcia i wybierz plik, który chcesz wysłać. Następnie wybierz ikonę udostępniania. Na karcie udostępniania wybierz ikonę AirDrop. Na karcie AirDrop wybierz ikonę symbolizującą telefon, na który chcesz wysłać plik.

3. Na drugim telefonie pojawi się monit o przesyłanym pliku. Aby go przyjąć i zapisać kliknij przycisk Przyjmij. Plik wideo zostanie zapisany w rolce aparatu.

Przesyłanie plików przez Mail Drop

Jak wysłać plik korzystając z Mail Drop?

  1. Na telefonie, z którego chcesz wysłać plik uruchom aplikację Mail.
  2. Utwórz nową wiadomość. Wpisz adres e-mail odbiorcy. Następnie dodaj plik, który chcesz wysłać jako załącznik do wiadomości. I kliknij przycisk wysyłania.
  3. Gdy pojawi się monit, że załącznik jest za duży do wysłania pocztą elektroniczną wybierz opcję Użyj Mail Drop. Plik zostanie automatycznie wysłany do chmury iCloud.
  4. Na telefonie odbiorcy otwórz wiadomość przychodzącą i kliknij w ikonę pliku, żeby go pobrać. Nad załącznikiem będzie widoczna data ważności linku do pliku.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *