Jak odróżnić oryginalny kabel i ładowarkę APPLE dla iPhone’a od podróbki?

Jak odróżnić oryginalny kabel i ładowarkę APPLE dla iPhone’a od podróbki?
0

Apple zaleca używanie jedynie akcesoriów certyfikowanych przez Apple. Poznaj problemy jakie podrobione lub niecertyfikowane akcesoria mogą powodować. Ponieważ „firmy trzecie” nie mają łatwego zadania w podrabianiu urządzeń Apple, bardziej skupiają się na akcesoriach. Jak uniknąć kupna podrobionej ładowarki lub kabla lightening?

Korzystanie z niecertyfikowanych akcesoriów.

Korzystanie z podrobionych lub niecertyfikowanych akcesoriów może być przyczyną następujących problemów:
Uszkodzenie urządzenia z system iOS
Uszkodzenie przewodu
Złącze może nagrzewać się bardzo mocno lub nie pasować prawidłowo do urządzenia
Synchronizowanie lub ładowanie urządzenia może być niestabilne lub niemożliwe

Kabel Lightening

Przewód ze złącza lightening na USB wyprodukowany przez Apple ma napis „Designed by Apple in California” oraz „Assembled in China”, “Assembled in Vietnam” lub “Indústria Brasileira”. Około 18 cm od złącza USB. Numer seryjny oryginalnego kabla składa się z 12 cyfr. Kable kopiowane również posiadają swoje numery seryjne, jednakże przeważnie składają się w granicach  13-17 liczb.

Oryginalny kabel USB nie ma luki w złączu kabla i portu USB, natomiast w zamienniku zawsze można znaleźć szczelinę.

Również możemy znaleźć szczelinę i nierówności w metalu na porcie USB. W wersji OEM jak na rysunku poniżej, widać ze jest ona gładka natomiast w kopii nr2, 3 i 4 występuje znacząca różnica.

Patrząc na kabel iPhona, możemy również zauważyć, że na złączu lightening złote styki są gładkie, natomiast w wersji „firm trzecich” są one szorstkie. Może być to trudne w znalezieniu przez Twój wzrok, natomiast bez problemu powinniśmy to wyczuć dotykając powierzchni palcami.

Istnieją również inne wskazówki, aby znaleźć różnicę, takie jak grubość i elastyczność przewodów. Jednakże często zdarza się tak, że klienci gołym okiem nie są w stanie tego zauważyć.

Adapter USB od Apple

Najprostszym sposobem, aby sprawdzić czy ładowarka usb jest podrobiona jest porównanie napisów praw autorskich. Druk w oryginalnej ładowarce USB jest jasnego koloru i jest czytelny.

Istnieje również linia z numerami seryjnymi wewnątrz portu USB, którą można wykorzystać w celu odróżnienia oryginalnej ładowarki od kopiowanej. Różnice można zauważyć po numerze seryjnym i kierunku drukowania. Jednak w miarę upływu czasu, części zamienne również poprawiły jakość w swoich produktach, które sprawiają, że klienci mogą się mylić. Jednak sprawdzenie samej czcionki jest nadal najlepszym sposobem na przekonanie się co do oryginalności produktu. Poniżej kilka przykładów.

Nic dziwnego, że ładowarki zamienne są na ogół surowe i proste z zewnątrz. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni po oględzinach ładowarki z zewnątrz, warto zajrzeć do niej od strony wewnętrznej. Metalowe bloczki wewnątrz oryginalnej ładowarki są skonstruowane tak, aby kabel nie mógł się łatwo wyślizgnąć i rozłączyć urządzenia. Zatem warto podłączyć kabel i sprawdzić w praktyce czy ładowarka stawia leki opór podczas wprowadzania kabla.

Możesz myśleć, ze kabel USB i ładowarka nie są ważnymi akcesoriami, ale to naprawdę ma znaczenie podczas przesyłania danych lub ładowania. Jeśli części zamienne są słabej jakości to transfer danych może zostać wstrzymany z powodu niskiego prądu, co prowadzi także do spowolnienia ładowania i uszkodzeń na płycie głównej. Kopiowane ładowarki, które nie spełniają danych wymogów mogą również niespodziewanie wybuchnąć. Dlatego AppleMobile.pl zaleca zakup ładowarek i USB w wiarygodnych miejscach.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak rozróżnić oryginalne słuchawki Earpods od podrabianych, koniecznie przeczytaj artykuł zamieszczony TUTAJ.

Jak odróżnić oryginalny kabel i ładowarkę APPLE dla iPhone’a od podróbki?

4.5/5 - (4)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *