Home Newsy Jak dodać kartę do Garmin Pay przy użyciu iPhone’a?
Jak dodać kartę do Garmin Pay przy użyciu iPhone’a?
0

Jak dodać kartę do Garmin Pay przy użyciu iPhone’a?

0

Jeszcze do niedawna system płatności mobilnych Garmin Pay był w Polsce jednie ciekawostką. Większość banków postawiła na bardziej popularnie płatności Apple Pay i Google Pay, jedynie nieliczne wdrożyły rozwiązanie Gramina. Jednak sytuacja zaczęła się zmieniać i dziś do płatności Garmin Pay ma dostęp bardzo liczna grupa klientów posiadająca konta w największych polskich bankach.

Czym jest Garmin Pay?

Garmin Pay to system płatności zbliżeniowych. Umożliwia zapłatę przy pomocy zegarka Garmin, za zakupy czy usługi w punktach akceptujących zbliżeniowe płatności mobilne. Czyli praktycznie wszędzie, gdzie akceptowane są karty, bo według ostatnich danych NBP mniej niż 1% zainstalowanych w Polsce terminali nie pozwala dokonywać płatności mobilnych.

Co jest potrzebne do korzystania z Garmin Pay?

Zegarek Garmin

Na płatności przy pomocy Garmin Pay pozwalają wybrane zegarki Garmin. Są to między innymi: seria Fenix 5 i 6, seria MARQ, seria D2, seria Forerunner, seria Vivomove, Venu czy Vivoactive 4 i 3. Pełną listę zegarków wspierających Garmin Pay znajdziesz tutaj.

Karta wydana przez bank wspierający płatności Garmin Pay

Na dzień pisania tekstu płatności Garmin Pay oferowały następujące instytucje: Bank Pekao, Bank Pocztowy, Banki Spółdzielcze SGB, Getin Noble Bank, ING, Nest Bank, PKO Bank Polski, mBank, Santander, Revolut i TransferWise, a Curve sukcesywnie udostępnia płatności Garmin Pay klientom w kolejnych krajach.

Smartfon z iOS lub Android

Kartę do zegarka Garmin można wgrać wyłącznie przy pomocy aplikacji Garmin Connect. Nie mam możliwości dodania karty do cyfrowego portfela ani przy użyciu samego zegarka, ani przy użyciu aplikacji desktopowej Garmin Express.

Jak dodać kartę do Garmin Pay przy użyciu iPhone’a?

  1. Uruchom aplikację Garmin Connect
  2. Kliknij na ikonkę Więcej widoczną w prawym dolnym rogu ekranu
  3. Z listy opcji wybierz Garmin Pay
  4. Nadaj PIN do cyfrowego portfela Garmin Pay. Będzie od wspólny dla wszystkich kart dodanych do zegarka.
  5. Kliknij ikonkę Więcej widoczną w prawym górnym rogu ekranu i z menu wybierz Dodaj Kartę
  6. Wybierz system w którym działa Twoja karta płatnicza. Do portfela można dodawać karty Visa, Mastercard, Maestro i Discover.
  7. Wprowadź dane karty, następnie kliknij dalej.

Pamiętaj: kod bezpieczeństwa znajdziesz obok paska na podpis lub w aplikacji mobilnej Twojego banku.

8. Wprowadź imię i nazwisko posiadacza karty oraz adres. Następnie kliknij przycisk Dalej

9. Twoja karta zostanie poddana weryfikacji. Po pozytywnym zakończeniu tego procesu wyświetli się okno w regulaminem usługi Garmin Pay. Zapoznaj się z nim i kliknij Akceptuj.

10. Teraz nastąpi weryfikacja użytkownika. Kliknij przycisk Wyślij SMS pod numer… , i poczekaj na hasło jednorazowe, które za pomocą SMS wyśle Ci Twój bank.

11. Wpisz hasło otrzymane z banku i kliknij przycisk Zweryfikuj tożsamość. Po pozytywnej weryfikacji karta zostanie dodana do portfela, a Ty otrzymasz powiadomienie o aktywacji Garmin Pay.

12. Przejdź do ekranu głównego aplikacji Garmin Connect i kliknij ikonę synchronizacji. Po ukończonej synchronizacji możesz zacząć płacić swoim zegarkiem.

Jak płacić przy użyciu Garmin Pay?

  1. Uruchom menu elementów sterujących i wybierz ikonkę cyfrowy portfel.
  2. Podaj PIN.
  3. Wybierz kartę, którą chcesz płacić (jeśli w portfelu masz ich kilka) i zbliż zegarek do terminala lub PINpadu.

Pamiętaj: wprowadzenie PINu odblokowuje portfel na 24 godziny lub do czasu zdjęcia zegarka z ręki, więc przy kolejnych płatnościach tego samego dnia nie trzeba już wpisywać PINu.

Pamiętaj: płacąc przy pomocy Gramin Pay kwoty wyższe jak 50 zł nie musisz wpisywać PINu na terminalu lub PINpadzie. Za potwierdzenie transakcji odpowiada zegarek.

Jak dodać kartę do Garmin Pay przy użyciu iPhone’a?

 

 

 

 

 

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *