Home Newsy Jacht za 15 mln dolarów sterowany za pomocą iPada
Jacht za 15 mln dolarów sterowany za pomocą iPada
0

Jacht za 15 mln dolarów sterowany za pomocą iPada

0

AdastraCo zrobilibyście z piętnastoma milionami dolarów? Z pewnością nie wpadlibyście na pomysł jednego gościa, który wymyśli sobie, że całą tą kwotę przeznaczy na mierzący ponad czterdzieści metrów jacht, z którego dodatkowo zrobi zabawkę w pełni sterowalną z poziomu tabletu. Jak się okazuje, elektronikę tej luksusowej jednostki pływającej udało się zmodyfikować tak, aby iPad stał się wielofunkcyjnym pilotem do obsługi i sterowania.

Jacht został przygotowany przez projektanta Johna Schuttlewortha w Chinach i należy obecnie do Anthonego Mardena, który jest wziętym biznesmenem i jednocześnie miliarderem. Swój statek nazwał Adastra (z łac. ad astra oznacza do gwiazd) i rzeczywiście wygląda on trochę jak pojazd kosmiczny.

iPad służy do sterowania jachtem nie tylko z jego powierzchni, ale także z odległości do pięćdziesięciu metrów, dzięki czemu ekscentryczny miliarder może bawić się swoim statkiem, jak niewielką, dziecięcą zabawką na zdalne sterowanie. Widzieliśmy już iPady używane do kierowania zabawkowymi samochodzikami, prawdziwymi autami, małymi śmigłowcami, ale czterdziestometrowy jacht jak na razie bije wszystko. Ciekawe tylko, co będzie następne? Jakieś sugestie? 🙂

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *