Home Newsy Apple wypuszcza narzędzie antywirusowe do walki z Flashbackiem
Apple wypuszcza narzędzie antywirusowe do walki z Flashbackiem
0

Apple wypuszcza narzędzie antywirusowe do walki z Flashbackiem

0

FlashbackZaraz po wydaniu w zeszły czwartek aktualizacji dla Javy, Apple udostępniło użytkownikom również narzędzie, które ma pomóc w pozbyciu się trojana Flashback – według ogólnych szacunków, udało mu się zainfekować ponad sześćset tysięcy komputerów Mac na całym świecie!

Dokładnie w piątek, Apple opublikowało wersję 1.0 specjalnego oprogramowania, które przeszukuje komputer i wymazuje wszystkie dane, mogące być powiązane z trojanem. Swoją drogą złośliwe oprogramowanie Flashback przez wielu zostało nazwane jako jedno z najgorszych, które kiedykolwiek pojawiło się na platformie Mac.

Samodzielny program skierowany jest do wszystkich tych użytkowników komputerów Mac, którzy nie wykonali aktualizacji Javy na swoich urządzeniach, która zawiera w sobie dokładnie ten sam kod łatający dziurę w zabezpieczeniach. Za jej pomocą możliwy był bowiem dostęp do komputerów szerokiej grupy użytkowników i uruchamianie na nich akcji bez uprawnień administratora.

Narzędzie Apple do ostatecznego zwalczenia trojana Flashback zajmuje zaledwie 356KB i można pobrać je z poniższej strony (Link). W celu uruchomienia oprogramowania, Twój Mac działać musi na systemie OS X Lion oraz nie może posiadać zainstalowanej Javy.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *