Home Newsy iPhone z systemem Google Android
iPhone z systemem Google Android
0

iPhone z systemem Google Android

0

Style: "Steve"

Steve Wozniak to niewątpliwie specyficzna postać świata technologicznego, a jest tak nie tylko za sprawą przeszłości nierozerwalnie związanej z Apple ale także komentarzy jakie często padają z ust tejże persony.

Ta, o czym wiadomo nie od dziś, lubi publiczne wystąpienia, w których często pojawiają się dość kontrowersyjne wypowiedzi związane z tematyką kalifornijskiego giganta. Ostatnią z nich jaka miała miejsce przy okazji konferencji Apps World North America w San Francisco w wywiadzie udzielonym dla magazynu „Wired” można określić mianem niedorzecznej, a przynajmniej tak jawi się w oczach większości użytkowników jabłkowych urządzeń.  Zdaniem Steve’a Wozniaka bowiem Apple mogłoby zawalczyć o rynek konsumenta wydając sprzęt pracujący pod kontrolą platformy Android. Taki zabieg mógłby przekonać zwolenników zielonego robota do zakupu jabłkowych urządzeń, które uznawane są za produkty najwyższej jakości i napędzić ich sprzedaż.  Platforma Google to obok iOS jeden z najbardziej popularnych systemów operacyjnych dedykowanych urządzeniom mobilnym, a co za tym idzie spora część rynku pozostająca poza zasięgiem kalifornijskiego giganta.
Zdaniem serwisu Wired Apple mogłoby zaimplementować system Google w własny sprzęt dostosowując go wcześniej pod kątem wizualnym. Choć z ekonomicznego punktu widzenia, a także technicznych możliwości cała sytuacja miała by logiczne uzasadnienie, to ciężko o optymistyczny komentarz rzeszy użytkowników, będących fanami zarówno platformy iOS jak i urządzeń pracujących pod jej kontrolą.
Włos na głowie się jeży.

Źródło: Wired, MyApple

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)