iPhone 8 z Touch Bar

iPhone 8 z Touch Bar

0

Końca spekulacji na temat nadchodzącego modelu iPhone’a nie widać. Jedna plotka goni drugą podając w treści kolejne szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej i prawdopodobnego wyglądu smartfona. Mowa oczywiście o flagowym urządzeniu, które Apple zaprezentuje już tej jesieni, a które już teraz nazywane jest iPhone’m 8 lub X.

Tym razem kolejnych kilka zdań dokłada znany analityk Ming Chi Kuo, który w najnowszym raporcie wypowiada się na temat wyświetlacza jaki prawdopodobnie znajdzie zastosowanie w konstrukcji tego sprzętu. Jest wielce prawdopodobne, że Apple zdecyduje się na implementację ekranu OLED o zaokrąglonych krawędziach i rozmiarze 5,8 cala o czym przeczytać można było w licznych, dotąd opublikowanych i nieoficjalnych informacjach. Analityk jednak sugeruje, że iPhone 8 posiadać będzie dwa niezależne ekrany, z których mniejszy ulokowany w dolnej części przedniego panelu w miejscu przycisku Home będzie pełnić rolę czegoś na wzór Touch Bara. Zniknie przy tym z przedniego panelu przycisk Home oraz czytnik Touch ID. Oba elementy zostaną zintegrowane z wyświetlaczem urządzenia.

Ekran funkcyjny ma być odpowiedzialny za wyświetlanie dodatkowych informacji, bądź przycisków odpowiednich dla aktualnie użytkowanej aplikacji. Co ciekawe wyświetlacz właściwy będzie posiadał przekątną 5,15 cala, pozostałe 0,65 cala Apple przeznaczy właśnie na innowacyjny jak na iPhone’a obszar dotykowy. Analityk twierdzi także, iż dzięki zastosowaniu zaokrąglonych krawędzi zmniejszy się rozmiar całego urządzenia. iPhone 8 z ekranem 5,8 cala będzie wielkości obecnego modelu z wyświetlaczem 4,7 cala. Raport potwierdza również informacje o cenie jaką Apple ma sobie zażyczyć za nowe urządzenie. Ma ono kosztować ponad 1000 dolarów amerykańskich.

Jesienią Apple ma także pokazać dwa inne i tańsze modele iPhone’a. Mają to być iPhone 7s oraz 7s Plus, czyli odświeżone wersje obecnych smartfonów. Ich konstrukcja z zewnątrz praktycznie nie zmieni się. Urządzenia zyskają nowsze komponenty.

Źródło: MacRumors

 

iPhone 8 z Touch Bar

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *