Home Newsy iPhone 8 z technologią VCSEL
iPhone 8 z technologią VCSEL
0

iPhone 8 z technologią VCSEL

0

W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej plotek rzekomo zdradzających nowe wątki dotyczące specyfikacji technicznej jaka cechować będzie jubileuszowy model iPhone’a. Przecieki niemal za każdym razem pochodzą z pewnych źródeł bezpośrednio związanych z łańcuchem dostaw Apple. Tym razem najnowsze raporty odnoszą się do rozwiązań dotyczących kamery.

Już podczas minionej konferencji Apple dowiedzieliśmy się, że najnowszy system iOS wspierać ma technologię wirtualnej rzeczywistości AR. Firma udostępniła też deweloperom specjalne narzędzia, dzięki którym niniejsze rozwiązanie obecne będzie w oprogramowaniu zewnętrznym.

Z technologią AR mocno powiązany ma być także iPhone 8. FastCompany donosi, iż urządzenie to będzie obsługiwać technologię VCSEL, która może mieć związek z powyższym. VCSEL to laserowa technologia, która w przypadku nadchodzącego smartfona z Cupertino zostanie wykorzystana w kamerze czyniąc ją mocno zaawansowaną. Rozwiązanie pozwala z użyciem wiązki światła precyzyjnie zmierzyć między innymi odległość od konkretnego obiektu, a także drogę powrotną do czujnika. Moduł składa się z lasera, czujnika, soczewki oraz układu scalonego. Za dostawę tego komponentu mają być odpowiedzialne firmy Lumentum oraz Finisar.

Warto w tym miejscu dodać, że Apple ma cały czas problem z implementacją w urządzenie czytnika Touch ID. Pewnych komplikacji dostarcza także sensor 3D odpowiedzialny za rozpoznawanie twarzy użytkownika. W związku z tym iPhone 8 ma być mocno opóźniony jeśli chodzi o premierę rynkową. Sprawy nie ułatwia też dodanie wsparcia dla ładowania indukcyjnego w systemie iOS 11. Podobno już teraz programistom z Apple towarzyszy panika. Prawdopodobnie nie zdążą oni z wdrożeniem tej funkcjonalności do czasu premiery iPhone’a 8. Ma ona pojawić się jednak przy okazji aktualizacji oprogramowania do wersji iOS 11.1.

Źródło: FastComapny

 

iPhone 8 z technologią VCSEL

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *