iPhone 7 a iPhone 8 – największe różnice
0

iPhone 7 a iPhone 8 – największe różnice

0

Nowa generacja iPhone’ów to nowe możliwości i usprawnienia, które pozwolą na jeszcze bardziej komfortowe korzystanie ze smartfona. Sprawdź, co zostało z poprzedniej generacji telefonów od Apple i jakie niespodzianki czekają na ciebie podczas pierwszego kontaktu z najnowszym iPhonem 8!

Rozmiar, waga, obudowa

iPhone 8 jest nieznacznie większy i cięższy od swojego poprzednika. Jednak różnica jest na tyle minimalna (kilka części dziesiętnych milimetra czy 10 gramów), że można byłoby pomyśleć, jakby po prostu iPhone 7 przeszedł metamorfozę. Jednak pojawia się duża zmiana – iPhone 8 z tyłu ma, tak samo jak i z przodu, szkło, pozostawiając jedynie aluminiowe obramowanie. Jest to znaczący krok z duchem czasu, gdyż smartfon poprzedniej generacji był w całości aluminiowy.

Różnica pojawia się także w ilości wariantów kolorystycznych. iPhone’a 8 można otrzymać w kolorach: srebrnym, złotym oraz gwiezdnej szarości, a jeśli chodzi o iPhone’a 7 w ofercie można znaleźć takie barwy obudowy jak: czarny, różowe złoto, srebrny i złoty. Jedynie dwa warianty w obu generacjach się pokrywają. Dodatkowo iPhone 7 jest dostępny w większej ilości opcji kolorystycznych.

iPhone 8 Plus
iPhone 8 Plus

Podzespoły

Pojemność pamięci masowej

Smartfona z jabłkiem generacji nr 8 można otrzymać w dwóch opcjach pojemności pamięci masowej: 64 GB i 256 GB. iPhone’a 7 możemy dostać także w dwóch wariantach, ale za to stosunkowo mniejszych, ponieważ: 32 GB i 128 GB. Nietrudno jest stwierdzić, która generacja góruje pod tym względem.

Aparat i nagrywanie

O ile same parametry podzespołu nie zostały ulepszone, wprowadzono kilka modyfikacji systemowych, jak np. tryb Slow Sync czy możliwość nagrywania w większej ilości klatek na sekundę w 4K (w iPhonie 7 maksymalnie 30 kl./s, w iPhonie 8 maksymalnie 60 kl./s). Także nagrywanie w zwolnionym tempie zostało usprawnione – wcześniej w 240 kl./s można było nagrywać w jakości 720p; w smartfonach Apple 8. generacji jest to już możliwe w jakości 1080p.

Bateria i ładowanie

Wydajność baterii w iPhonie 8 nie została usprawniona i jest porównywalna do tej, która była wbudowana do iPhone’a 7. Warto jednak wspomnieć o tym, że została zaimplementowana możliwość szybkiego ładowania, dzięki czemu możemy naładować baterię do 50% w 30 minut! To idealna funkcja dla ludzi, którzy są zabiegani i nie mają czasu czekać wielu godzin.

Dodatkowo dzięki zmianie materiału tyłu telefonu z aluminium na szkło zostało umożliwione wprowadzenie systemu ładowania bezprzewodowego, który współpracuje z ładowarkami Qi.

iPhone 8 jest już w sprzedaży, a można go kupić na stronie https://ispot.pl/iphone-iphone-8

Artykuł partnera

iPhone 7 a iPhone 8 – największe różnice

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *