Home Bez kategorii iPhone 6 ładowany słońcem
iPhone 6 ładowany słońcem

iPhone 6 ładowany słońcem

0

O tym jak prądożerne są ekrany dotykowe wiedzą wszyscy użytkownicy smartfonów, którzy cierpią z powodu szybko eksploatującej się baterii w ich prywatnych urządzeniach. Zaawansowane technologicznie gadżety przenośne obsługiwane przez dotyk z trudem pracują na pełnym naładowaniu akumulatora dłużej jak dwa dni, a częsta konieczność podpinania dedykowanych zasilaczy potrafi średnio kilka razy na tydzień wyprowadzić właściciela sprzętu z równowagi.

Na początku zeszłego roku Apple złożyło wniosek patentowy dotyczący rozwiązania, które pozwalałoby na przedłużenie żywotności ogniwa wbudowanego w jabłkowy smartfon.

Zapewniałaby to powłoka zaimplementowana w ekran, będąca czymś w rodzaju baterii słonecznej, czy też panelu wytwarzającego energię z promieni słonecznych właśnie.

Ów element konstrukcji mógłby znaleźć zastosowanie już w kolejnej wersji iPhone’a, a wskazywać ma na to kilka zaistniałych faktów.

Po pierwsze jakiś czas temu szeregi załogi Apple zasiliły osoby zatrudnione na specjalistycznych stanowiskach związanych z tą właśnie technologią.

Coraz częściej mówi się także o zastąpieniu szkła Gorilla Glass chroniącego ekran odpowiednikiem szafirowym, bardziej odpornym na złe traktowanie.

Takie rozwiązanie mogłoby zabezpieczać wspomnianą już powłokę oraz czytnik linii papilarnych, który według najnowszych doniesień ma zostać przeniesiony z przycisku Home na ekran dotykowy.

Fabryka Foxconn rzekomo miała już też zająć się produkcją próbnych egzemplarzy iPhone’a wyposażonego w szafirowe szkło, co też może nasuwać daleko idące wnioski związane ze zbliżającym się terminem premiery rynkowej tychże urządzeń.

Technologia ładowania smartfona w taki właśnie sposób, a do tego ulokowana w miejscu często wystawianym na działanie promieni słonecznych mogłaby faktycznie okazać się zbawienna nie tylko dla życia baterii ale przede wszystkim użytkownika, obecnie sfrustrowanego przywiązaniem z przymusu do ładowarek sieciowych.

Jeśli wierzyć wszystkim, ostatnim doniesieniom związanym z szóstą odsłoną iPhone’a całkiem możliwe jest, iż powyższe rozwiązanie wkrótce towarzyszyć nam będzie w praktyce.

Źródło: 9To5Mac

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.