iPhone 15 będzie korzystał z „najnowocześniejszego” czujnika obrazu firmy Sony
0

iPhone 15 będzie korzystał z „najnowocześniejszego” czujnika obrazu firmy Sony

0

Według Nikkei, iPhone 15 będzie wyposażony w najnowocześniejsze czujniki obrazu firmy Sony. W porównaniu ze standardowymi czujnikami przetwornik obrazu Sony podwaja sygnał nasycenia w każdym pikselu. Dzięki czemu przechwytywana jest odpowiednia ilość światła, co ogranicza niedoświetlanie i prześwietlanie.

Sony stosuje architekturę półprzewodnikową, która umieszcza fotodiody i tranzystory w oddzielnych warstwach. Pozwala to na zastosowanie większej liczby fotodiod. Nie jest jasne, czy wszystkie modele iPhone’a 15‌ będą wykorzystywać nową technologię czujników, czy też Apple ograniczy ją do wyższej klasy modeli iPhone’a 15‌ „Pro”.

Obecnie plotki sugerują, że ‌iPhone 15‌ Pro będzie miał kilka ekskluzywnych funkcji, które nie będą dostępne w standardowych modelach. Dotyczy to zaktualizowanego układu A17, szybszego portu USB-C, większej pamięci RAM, a przede wszystkim zaktualizowanej technologii kamery z zoomem.

Apple pracuje nad peryskopowym teleobiektywem, który poprawi możliwości zoomu optycznego iPhone’a 15‌ Pro. Umożliwi to nawet 10-krotny zoom optyczny.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *