Home Newsy Obiektyw Periscope będzie dostępny wyłącznie w iPhone’ie 15 Pro Max w 2023 r.
Obiektyw Periscope będzie dostępny wyłącznie w iPhone’ie 15 Pro Max w 2023 r.
0

Obiektyw Periscope będzie dostępny wyłącznie w iPhone’ie 15 Pro Max w 2023 r.

0

Według analityka Ming-Chi Kuo , iPhone 15 Pro Max będzie jedynym smartfonem Apple w 2023 roku, który otrzyma peryskopowy obiektyw aparatu i będzie korzystał ze znacznie ulepszonego zoomu optycznego.

Plotki o tym, że iPhone otrzymał obiektyw peryskopowy krążyły od początku 2020 roku, kiedy Kuo po raz pierwszy wspomniał o takiej możliwości. Analityk początkowo powiedział, że obiektyw peryskopowy będzie cechą iPhone’a 14 Pro, ale ostatnio powiedział, że typ obiektywu zadebiutuje w modelu „Pro” z serii iPhone 15, co również przewidział analityk Jeff Pu.

Apple prawdopodobnie będzie nadal oferować cztery modele w 2023 roku: 6,1-calowy iPhone 15, 6,1-calowy iPhone 15 Pro, 6,7-calowy iPhone 15 Max i 6,7-calowy iPhone 15 Pro Max. Pisząc na swoim blogu „Medium”, Kuo twierdzi, że teraz wierzy, że obiektyw peryskopowy będzie dostępny wyłącznie dla 6,7-calowego urządzenia Pro Max, a 6,1-calowy model Pro zachowa teleobiektyw dla zoomu optycznego.

W systemie peryskopowym światło wpadające do teleobiektywu jest odbijane przez zwierciadło ustawione pod kątem w kierunku przetwornika obrazu aparatu. Zmiana kierunku, w którym porusza się światło, pozwala na dłuższą „złożoną” konfigurację teleobiektywu wewnątrz telefonów, umożliwiając użytkownikom dalsze powiększanie bez rozmycia. Oczekuje się, że Largan i Genius będą głównymi dostawcami takiego obiektywu dla Apple w 2023 roku.

Istnieje już kilka smartfonów z Androidem z obiektywami peryskopowymi. Samsung Galaxy S22 Ultra ma na przykład 10-krotny zoom optyczny i 100-krotny zoom cyfrowy. Po dodaniu soczewki peryskopowej, iPhone 15 Pro Max poszedł w ich ślady. Kuo mówi, że czujnik 1/3″ będzie miał 12-megapikselową rozdzielczość z przysłoną f/2.8 i nawet 6-krotnym zoomem optycznym, ze stabilizacją przesunięcia czujnika. Kontekstowo, modele iPhone’a 13 Pro są ograniczone do 3-krotnego zoomu optycznego.

Patrząc w przyszłość, Kuo wierzy również, że oba modele iPhone 16 Pro w 2024 r. będą używać tego samego lub podobnego obiektywu peryskopowego, jak ten zastosowany w iPhone 15 Pro Max.

Oczekuje się, że w tym roku Apple wprowadzi ulepszenia teleobiektywu i obiektywu szerokokątnego w swoich modelach iPhone 14 Pro. Kuo mówi, że Apple zmodernizuje teleobiektyw z 6-elementowego obiektywu do 7-elementowego.

Kuo wierzy również, że modele 2022 Pro iPhone’ów będą wyposażone w 48-megapikselowy aparat szerokokątny, co będzie znacznym ulepszeniem w stosunku do obecnego aparatu 12-megapikselowego, oraz możliwości nagrywania wideo 8K, które umożliwią nagranie filmów iPhone’em na wyświetlaczu 8K lub TV, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownika.

źródło: macrumors.com

Obiektyw Periscope będzie dostępny wyłącznie w iPhone’ie 15 Pro Max w 2023 r.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.