iPhone 12

iPhone 12

0

iPhone 12

0

Nowy iPhone 12 to następca modelu 11. Apple zdecydowało się odświeżyć bryłę urządzenia, które teraz przypomina bardziej model 5S/SE o ostrych krawędziach. To jednak nie jedyne nowości.

iPhone 12 to pierwszy iPhone wyposażony w łączność 5G, w tym w łaczność milimetrową, która niestety póki co będzie dostępna w USA, a która w idealnych warunkach oferuje 4 gigabity/s przy pobieraniu i 200 megabitów przy wysyłaniu danych w świat. Apple zapowiedziało, że przetestowało swoją łączność w 100 krajach u 30 operatorów.

Telefon będzie sprzedawany w 5 kolorach, takich samych jak niedawno zaprezentowany iPad Air 4.

Poza nowym kształtem obudowy, zdecydowano również o wyposażeniu telefonu w całkowicie nowy ekran. Tym modelem Apple zakończyło życie ekranów LCD w swoich telefonach i także w tym modelu postawiło na ekrany OLED. Ekran ten będzie miał przekątną 6.1 cala. Jego nazwa to Apple Super Tetina XDR Display. Oferuje kontrast 2 miliony : 1, 2x więcej pikseli niż ekran LCD w modelu 11 przy 460 pikselach na cal. Dodatkowo ekran ma być zabezpieczony dodatkową powłoką ceramiczną, która ma zapewnić 4 krotnie wyższą odporność na uszkodzenia niż dotychczas.

Telefon wyposażony będzie w dwie kamery tylne z funkcją nagrywania wideo w HDR z Dolby Vision i HDR10. Obie z matrycą 12 megapikselową, w tym główna kamera będzie 7 elementowa, dzięki czemu zdjęcia będzie lepsze, szczególnie w kiepskim oświetleniu. Całość ma napędzać układ A14 Bionic – pierwszy układ wykonany w procesie 5nm. Na jego pokładzie znajdzimey 6 rdzeniowy CPU, 4 rdzeniowe GPU i 15 rdzeniowy Neural Engine. GPU będzie 40% szybsze niż w poprzednim układzie. A14 Bionic oferuje 11 trylionów operacji na sekundę. Nowością jest także MagSafe – nowy ekosystem dla akcesoriów, pozwalający dołączyć magnetyczne etui lub ładowarkę

Cena nowego telefonu zaczyna się od 799 dolarów.

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.